Před zimou je třeba důkladně zkontrolovat stav střechy a provést její opravu

shutterstock.com

shutterstock.com

Zimní období bývá velkou zatěžkávací zkouškou pro střechy domů. Musejí být schopny vydržet návaly sněhu a dešťových kapek. V okamžiku, kdy má střecha nějaké zásadní nedostatky a vady, může se lehce stát, že vám do domu začne zatékat voda.

Pokud tuto situaci nebudete dlouhodobě řešit, v nejhorším případě pak dokonce hrozí její zhroucení. Právě nyní je nejvyšší čas důkladně zkontrolovat stav střechy vašeho domu, aby podobné situace nemohly nastat.

Jako první zkontrolujte stav krytiny a konstrukce střechy

Při revizi střechy si všímejte především stavu střešní krytiny. V případě, že tašky či šindele nejsou v dobrém stavu, je třeba je vyměnit. Při důkladně kontrole, kterou je lepší nechat na odbornících, by měla být zkontrolována také celková konstrukce střechy. V případě, že jsou dřevěné trámy a nosníky shnilé, bude nutné je vyměnit. To je ale poměrně náročný úkon, který už se neobejde bez pomoci specializované firmy.

Opravu střechy nechte na odbornících

Rychlé řešení vám nabízí společnost Novák – Střechy na klíč. Tato firma provádí nejen opravy, ale realizuje také kompletně nové střechy na klíč, kdy zajistí vše potřebné – od vytvoření návrhu až po finální práce, kdy jsou instalovány střešní doplňky.

Nezapomeňte také na okapy

Jsou-li konstrukce i střešní krytina v pořádku, zbývá ještě zkontrolovat stav okapů. I ty hrají důležitou roli. Pakliže jsou ucpané, případně děravé, stékající voda si prorazí cestu jinudy a opět hrozí, že se dostane dovnitř objektu. Okapy minimálně očistěte od spadaného listí a nečistot, které se do nich během roku dostaly.

Kontrolu střechy je vhodné provádět nejen před příchodem zimy, ale průběžně po celý rok. Minimálně vždy, když hodně naprší, nebo se přes oblast přežene silný vítr. Kvalitní střecha, realizovaná na klíč, by však běžným klimatickým jevům měla bez problémů odolat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.