Řezné nástroje s ověřenou kvalitou

Automobilové, sklářské, plastařské a obalářské průmyslové obory se neobejdou bez kvalitních řezacích nástrojů. Trh nabízí bohatý sortiment, ale vždy upoutá pozornost domácí výrobce, který slaví úspěchy i v zahraničí.

Opotřebení nástrojů je běžné

Provozování dílny se neobejde bez pravidelné výměny vybavení. Některé změny však nemusíte řešit kompletně, stačí nahradit jen část stroje. Týká se to hlavně řezacích nástrojů, kde si všímejte změn během práce. Jakmile zaznamenáte otřepené okraje a různé nepřesnosti, podívejte se po náhradních čepelích. V nabídce objevíte různé čepele, k nejpoužívanějším se řadí odlamovací v nejvyšší kvalitě z uhlíkové nebo nerezové oceli. Průmyslové trimovací se používají pro dokončovací práce, jedná se hlavně o výrobu různých platových dílů. To však obnáší pořízení skalpelů s vysokou kvalitou použitého materiálu. Vyberete si z mnoha tvarů, tvrdostí a úhlů ostření. Životnost zvyšuje povlak z nitridu titanu. Skalpely oceníte pro modelářství, ale i pro výrobu reklamy. Hákové čepele se vám budou hodit zejména při pracování s kůží, technickými textiliemi, podlahovými krytinami a na začišťování technických vláken nanesených na plastové výlisky.

Úprava hran pomocí škrabáků a držáků

Pokud chcete bezpečně upravit přetoky a hrany na hliníkových, měděných a plastových obrobcích, využijete škrabáky, odjehlovací a začišťovací nástroje. Škrabák lze vybrat i samostatně. Chcete si dát záležet na přesném vedení nástroje na členitých a rovných plochách? Snadné manipulování vám umožní ergonomicky tvarovaný držák. Ruční práce potřebují speciální vybavení, abyste vše provedli bez potíží. Vyzkoušejte teleskopický držák, který obstará zafixování využívaných nástavců. Určitě se vyplatí investovat do hodnotných nástrojů, protože zpracování a konečné úpravy nebudou tak časově náročné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.