Jak se čistí zahradní bazén?

shutterstock.com

shutterstock.com

Každý z vás, kdo má doma na zahradě bazén, se o něj musí pravidelně starat. Údržba o bazén je nezbytné k tomu, aby v něm byla neustále čistá voda a nevyskytovaly se v něm bakterie a nečistoty.

K čištění zahradního bazénu se využívá bazénová chemie, je ale dobré mít také další pomůcky, s nimiž snadno odstraníte veškeré nečistoty, a to přímo z vody i ze stěn bazénu. Čištění zahradního bazénu není nijak časově náročnou záležitostí. Týdně vám na péči o bazén postačí vyhradit si zhruba půlhodinku.

1. Odstranění nečistot z vody

V první řadě využijte bazénovou síťku. S její pomocí odstraníte větší nečistoty, jako je spadané listí ze stromů, tráva či hmyz, který se v bazénu utopil. Máte-li bazén větších rozměrů, pak doporučujeme pořídit si síťku s teleskopickou tyčí. Díky ní dosáhnete na celou plochu bazénu.

2. Čištění dna a stěn bazénu

Usazují-li se nečistoty u dna bazénu, případně také na jeho stěnách, pak vám síťka nebo bazénová chemie nepostačí. Pro tyto případy je vhodné si pořídit speciální bazénový vysavač. Ten se propojí s filtrací. Dokáže odstranit všechny usazeniny ze dna a stěn, které zároveň pomocí kartáčku dokonale vyčistí. Pro usnadnění práce je nejlepším řešením volba automatického bazénového vysavače.

Vysavač ProStar Vac, zdroj: marimex.cz

Vysavač ProStar Vac, zdroj: marimex.cz

3. Údržba vody pomocí bazénové chemie

Kromě této základní péče je nutné udržovat také správnou hodnotu pH vody. Právě k tomu se používá bazénová chemie. V jejím případě si důkladně přečtěte návod, jak ji používat.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto problému, pak si přečtěte 10 rad, jak se starat o bazén. Jsou jistě užitečné. Díky nim bude voda ve vašem zahradním bazénu vždy dokonale čistá a nezávadná.

Bazény Garfun

Jestliže teprve uvažujete o pořízení vlastního zahradního bazénu a nechcete do něj investovat zbytečně velkou sumu peněz, pak pro vás máme tip. Jsou jím zahradní nadzemní bazény Garfun.

Bazén Marimex Orlando 3,66x0,91 m, zdroj: garfun.cz

Bazén Marimex Orlando 3,66×0,91 m, zdroj: garfun.cz

Jedná se o kvalitní a přitom cenově velmi dostupné bazény v různých variantách. Vybrat si tak můžete samonosné bazény nafukovací, bazény s nosnými rámy či bazény s kovovou stěnou, které se dají využívat po celý rok.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.