Rekonstruujete byt či dům? Myslete na klimatizaci

Vadí vám každoročně se zvyšující letní teploty? Máte doma alergika? Chcete ušetřit za temperování bytu či domu na jaře a na podzim? Zvažte pořízení klimatizace.

tepelné čerpadlo

Investice do zdraví i pohodlí

Globální oteplování zvyšuje průměrné celoroční teploty. Přes léto rtuť teploměrů v našich zeměpisných šířkách šplhá vysoko nad 30 °C a meteorologové předpovídají stále vyšší a vyšší teploty. Do roku 2060 má podle vědců z matematicko-fyzikální fakulty Karlovy Univerzity vzrůst průměrná teplota vzduchu v ČR o 2,5 °C. 

Nejvíce vnímají oteplování lidé žijící v hustě obydlených městech, kde budovy během dne pohlcují horko. Zdi domů se v noci nestačí vyvětrat a zchladit. S tropickými teplotami si naštěstí dobře poradí moderní klimatizace. Kromě příjemného ochlazení vzduchu dokáže mnohem víc. 

Výhody klimatizace

  • Bleskově chladí

I když je venku výheň k padnutí, u vás doma bude díky klimatizaci příjemně. Jestliže potřebujete pracovat, uklidit byt, postarat se o děti nebo se jen dobře vyspat, s příjemnou teplotou vzduchu vám to půjde daleko lépe. Pomocí dálkového ovládání jednoduše nastavíte požadovanou teplotu a do 5 minut pocítíte rozdíl.

  • Snižuje zdravotní rizika

Dlouhotrvající vedra způsobují únavu, žaludeční potíže a bolesti hlavy. Některé skupiny lidí však obtěžují ještě více. Kvůli horku jsou v ohrožení především kardiaci, lidé s chronickým onemocněním, senioři a malé děti. Pobyt v místnosti s dobře regulovatelnou teplotou chrání před zdravotními riziky a podporuje i duševní pohodu. 

  • Čistí vzduch

Klimatizační jednotky pracují jako výkonné čističky vzduchu. Jemné filtry zbavují prostředí nečistot a alergenů, jako jsou pyly, prach a roztoči. Představují velkou pomoc alergikům, astmatikům, malým dětem a lidem se sníženou imunitou.

Virus Doctor chrání navíc před viry a bakteriemi

Nové klimatizace značky Samsung přichází s funkcí Virus Doctor. Kromě filtrace běžných alergenů zvládne i hubení bakterií a virů. Z klimatizované místnosti odstraní 99 % virů chřipky, zabije bakterie a zajistí zdravé klima pro všechny obyvatele. 

  • Zvládne i přitápění

Funkci chlazení vzduchu sice během podzimních a zimních dnů nevyužijete, ale v nabídce jsou i další programy. Pokud venku klesne teplota a vám začne být zima, klimatizace vás zahřeje. Ohřívání vzduchu funguje stejně rychle jako chlazení a navíc přináší oproti klasickému topení finanční úsporu. Ekonomicky nejefektivnějšího vytápění se dočkáte při teplotě kolem 0 až -5 °C. Finančně nejvýhodněji provoz vychází při napojení jednotky na tepelné čerpadlo.

  • Hlídá správnou vlhkost vzduchu

Máte doma problémy s vyšší vlhkosti vzduchu nebo dokonce zdi některých pokojů zdobí nevzhledná plíseň? Nejohroženější bývá kuchyň a koupelna. V bezpečí však nejsou ani další hůře větratelné pokoje. Klimatizace reguluje teplotu vzduchu, snižuje hladinu vlhkosti a působí jako účinná prevence nebezpečných plísní. 

Ovládání přes Wi-Fi usnadní život

Požadovanou teplotu si snadno nastavíte nejen doma, ale i během porady, cestou z práce nebo třeba při nákupu potravin. Stačí mít mobilní telefon a stabilní Wi-Fi připojení. Aplikace se vyplatí, když se chcete vrátit z práce do příjemně vychlazeného domova nebo byste rádi zpříjemnili klima svému zvířecímu mazlíčkovi i ve chvíli, kdy nejste zrovna doma.

Jak na to?

Do svého telefonu nebo počítače si nainstalujete příslušnou aplikaci – v případě značky Samsung jde o „apku“ Smart Wi-Fi. Nyní můžete odkudkoli klimatizaci vypnout, zapnout, nastavit požadovanou teplotu vzduchu nebo zkontrolovat, v jakém stavu se právě nachází. 

Na dálku můžete pracovat i s čištěním Virus Doctor, tichým režimem Good´sleep, úsporou Smart saver a dalšími funkcemi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.