Plánovače interiérů pomohou naplánovat váš nový domov

shutterstock.com

shutterstock.com

Zařizování bytu patří mezi příjemné starosti. Zvolit nábytek, který by byl v každé místnosti perfektně sladěný, praktický a zároveň vyhovující svými rozměry, není jednoduchým úkolem. Výsledný dojem z místnosti si lze jen těžko představit. Především kupujete-li každý kus nábytku v jiném obchodě a nemáte možnost vidět jednotlivé kusy stát vedle sebe. My ale známe pomocníky, se kterými bude zařizování bytu hračkou.

Plánovače interiérů

S pomocí počítačového programu pro plánování interiéru si můžete velice přesně rozplánovat umístění nábytku v každé místnosti. Díky snadnému ovládání můžete bez potíží modely nábytku přesouvat a vyzkoušet tak hned několik variant zařízení bytu.

Plánovače interiérů mohou být dvou nebo třírozměrné. 2D plánovače pracují pouze s půdorysem bytu a půdorysnými průměty zařizovacích prvků. Dvourozměrné plánovače dobře poslouží v případě, kdy vám postačí představa o tom, kam by se vám který kus nábytku vešel.

Tip: Hledáte nábytek z mnoha různých obchodů na jednom místě? Podívejte se na Galera.

Dostupné jsou však i 3D plánovače, díky nimž si můžete daleko lépe představit vzhled celé místnosti i bytu. 3D plánovače vám umožní virtuální prohlídku vámi navrženého bytu, při níž budete moci posoudit sladěnost nábytku. Díky náhledu ve 3D také lépe poznáte, zda dané rozmístění nábytku ponechává dostatečně velké prostory pro průchod osob atd.

Existuje množství online plánovačů interiérů, které můžete využít zdarma. Příkladem mohou být Homestyler, Design my room nebo Sweet home 3D . Ovšem, chcete-li si své návrhy uložit, abyste později mohli porovnat různé varianty rozmístění nábytku, oceníte softwary ke stažení do vašeho počítače. V dalších odstavcích si představíme několik zástupců těchto plánovačů.

KitchenDraw

Program KitchenDraw je určen pouze k plánování kuchyní a koupelen. Jednotlivé zařizovací prvky snadno umístíte na zvolené místo pomocí myši. Můžete využívat bohatou knihovnu již vytvořených kusů nábytku nebo si navrhnout své vlastní.

Díky 3D modelu si můžete snadno představit a navrhnout, jak vyřešit netypické prostory, například místnosti s výklenky nebo podkrovní prostory se šikmým stropem. Obrázek budoucí místnosti si můžete vytisknout, dále můžete snadno vytvořit a vytisknout půdorys a nárys místnosti.

Pro vyzkoušení, zda vám bude program vyhovovat, máte k dispozici 20 hodin práce v programu zdarma. Po využití prvních 20 volných hodin vyjde jedna hodina práce na 3 Eura. Pro snadné zapracování v programu poslouží školení online a podpora přes e-mail.

Grafický program pro koncepci kuchyní a koupelen, zdroj: kitchendraw.com

Grafický program pro koncepci kuchyní a koupelen, zdroj: kitchendraw.com

Room Arranger

I tento software vám nabízí snadné malování a navrhování interiérů. Dokonce ho můžete využít i pro plánování exteriéru domu a zahrady. Software je opět vybaven velmi rozsáhlou knihovnou objektů, které můžete využít při plánování kuchyně, obýváku, koupelny nebo moderní ložnice. Program je volně distribuován a po 30 dní ho můžete využívat zdarma. Toto období zpravidla postačí k naplánování našeho bydlení. Pokud si ale program oblíbíte a budete ho chtít využívat i nadále, vyjde vás jedna časově neomezená licence na 19 dolarů.

Google SketchUp

Program Google SketchUp si můžete stáhnout zdarma a využívat ho neomezeně dlouho. Jeho ovládání je velmi intuitivní. Pro seznámení s programem vám poslouží úvodní tutoriály. Ve SkechUpu můžete vytvářet 2D i 3D modely bytu, navrhovat můžete i celé budovy nebo zahrady. Pro návrh zařízení bytu můžete využít knihovnu s mnoha komponentami.

Velmi snadno ale vytvoříte i model vámi zvoleného nábytku sami. A záleží jen na vás, zda vytvoříte pouze zjednodušený náčrtek nebo propracovaný model s mnoha detaily. Samozřejmostí je možnost volby barvy jednotlivých objektů, v nabídce jsou také textury napodobující různé materiály nebo můžete vytvořit vlastní texturu například z fotografie vámi zvoleného nábytku.

 Google SketchUp, zdroj: wikipedia.org

Google SketchUp, zdroj: wikipedia.org

IKEA plánovače

Velmi snadné plánování nabízí také IKEA plánovače. Tyto plánovače obsahují velké množství modelů nábytku značky IKEA. Pokud jste tedy milovníky této značky a tak jako tak plánujete vybavit svou domácnost v IKEA, je tento program určen právě pro vás. Kromě 3D modelu vám Ikea plánovač rovnou spočítá cenu zvoleného zařízení místnosti.

Nevýhodou je však, že software neobsahuje kompletní nabídku nábytku IKEA. A pokud chcete byt dovybavit kusy nábytku jiné firmy, poslouží vám tento program pouze částečně.
Program IKEA plánovač je specializován na zařízení kuchyní, nábytku do ložnice a pracoven. Pokud byste chtěli naplánovat zařízení obývacího pokoje, využijte raději flashový prográmek Ikea Besta plánovač.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.