RD posuvné dveře: praktické v atraktivním designu

S dveřmi je to někdy v bytě docela problém. Jsou obvykle tam, kde je mít nepotřebujete vzhledem k tomu, jak chcete rozmístit nábytek. Když se dveře otevírají dovnitř místnosti, musí se dávat pozor, aby nenarážely do skříní. Tím pochopitelně prostor v místnosti ubírají, což někdy může být i k neprospěchu věci. Zvláště tehdy, je-li místnost už sama o sobě poměrně malá.

Posuvné dveřePosuvné dveře na stěnu

Určitým řešením takové situace mohou být posuvné dveře na stěnu, které místo šetří, protože ho okolo sebe příliš nepotřebují. Posouvají se totiž po stěně a neotevírají se do místnosti. Kromě toho jsou posuvné dveře ERKADO opravdu praktické a velmi pohodlné. Stačí je jedním jednoduchým pohybem odsunout stranou. Protože tyto dveře využívají posuvné kování, je jejich pohyb po něm hladký a tichý.

Posuvné dveře do pouzdra

Určitým řešením takové situace jsou posuvné dveře do pouzdra, protože okolo nich lze pohodlně rozmístit nábytek. Tyto dveře nikde v místnosti nepřekáží a mají výhody, které určitě oceníte. Když je otevřete, lehce zmizí v pouzdře. Jsou-li posuvné dveře zavřené, perfektně izolují zvuk i teplo. Pokud jste opravdu nároční, můžete si dokonce přikoupit tichý dojezd dveří, které při zavírání samy přibrzdí a tiše měkce se zavřou. Zcela určitě je to vhodná varianta do dětských pokojů nebo ložnice. Už se vám totiž nemůže stát, že při bouchnutí dveří probudíte spící dítě.

Posuvné dveře na stěnu

Dalším druhem posuvných dveří jsou ty, které se posouvají po stěně a neotevírají se do místnosti, čímž také šetří prostor okolo sebe. Kromě toho jsou posuvné dveře ERKADO opravdu praktické a velmi pohodlné. Stačí je jedním jednoduchým pohybem odsunout stranou. Protože tyto dveře využívají posuvné kování, je jejich pohyb po něm hladký a poměrně tichý.

Vybírejte z několika variant dekoru dveří

Zcela určitě každého, kdo se o posuvné dveře někdy zajímal, trkne do očí výjimečně bohatá nabídka dekoru dveří od světlých až po tmavé odstíny. Tím je možné přizpůsobit vzhled dveří stávajícímu zařízení obydlí. Stejně tak je v sortimentu posuvných dveří velký výběr i v jednotlivých šířkách od 60 cm až po 100 cm, přičemž výška dveří je klasicky 197 cm. Velmi zajímavě vypadají dekory sanremo nebo sonomo jako zástupci světlejších barev. Z těch tmavých vyniká obzvláště ořech nebo wenge.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.