Prázdný roh je postrach každého designéra

Ideální byt je takový, který je promyšlený do posledního detailu. S rohy je ale občas potíž. Ne vždy do nich nábytek pasuje, a ne vždy nabízí takové možnosti, abyste je mohli využít naplno. Naštěstí existuje řešení. 

regál

Více je více? 

Prázdný roh je designérské peklo. Nevyužitý prostor, který jako by nebyl dost důležitý na to, aby se jim někdo zaobíral. Může se stát, že se tak nevtěsná ani obyčejný dřevěný regál nebo by naopak byl nadbytečný, ale vždy je lepší, když jsou všechny rohy plné a nevznikají členité prostory, které je svádí ke hromadění nepořádku a úrazům. Přitom možností, jak roh využít, je celá řada. A ani jeden z nich nemusí nudit. 

Regál na květiny 

Jednoduché a vcelku elegantní řešení. Jednoduchý, vysoký a tvarově nenápadný policový systém ze dřeva s dostatkem prostoru pro umístění květin nebo váz, je ideální pro prostor, kam se nehodí žádná skříňka ani komoda nebo akumulátorový vysavač a dětská kuchyňka. Kombinace zeleně a přírodních materiálů navíc podporuje dojem útulnosti. 

Regál na vína 

Do rohu se skvěle hodí i regál na vína. Na první pohled je nenápadný, ale ve finále na sebe umí strhnout pozornost a v dřevěném provedení a s bohatými rezervami lahodného pití je to ideální doplněk každého interiéru. Nehledě na to, že vrchní police může být plná a suplovat polici pro květiny nebo knihy. 

Dřevěné bedýnky 

Není to obvyklá varianta, ale různé boxy, jako jsou například textilní, háčkované nebo slaměné, se objevují čím dál častěji. Dřevěné bedny větších rozměrů se ale většinou nevidí. Škoda. Představují totiž skvělý způsob, jak do interiéru začlenit výrazný prvek. Dovnitř můžete poskládat nábytek z terasy nebo objemné přehozy na pohovku a nahoru postavit květiny, vázy nebo sbírku oblíbených knih a sošek. 

Spousta lidí se takového experimentu bojí, ale obavy nejsou na místě. Jen dbejte na to, abyste si vybrali kvalitní masiv s nápadnou strukturou, kterým dodáte tomuto neotřelému kousku plusové body navíc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.