Typy venkovních rolet a jejich výhody

minirol.cz

minirol.cz

Venkovní rolety mají za úkol snížit množství světla, tepla a hluku, které proniká do vašeho domova nebo z něj naopak uniká. Předokenní rolety značky Minirol spolehlivě chrání okna před silným větrem, deštěm, sněhem, kroupami a dalšími rozmary počasí. A ačkoliv předokenní stínící rolety nespadají dle norem do bezpečnostních prvků budovy, je jisté, že případné nezvané hosty zatažená roleta určitě odradí.

Z jakých typů si můžete vybírat?

Předokenní rolety

Prvním typem venkovních rolet jsou rolety předokenní. Jsou určeny pro osazení s viditelným krycím boxem a vodícími lištami. Široká nabídka roletových boxů umožňuje svým jednoduchým designem začlenění do architektury každého objektu. Oproti ostatním třem typům je možná dodatečná montáž předokenních rolet a jsou tudíž určeny pro jakýkoliv typ budovy bez ohledu na fázi jejího dokončení.

Předokenní rolety jsou nejčastější, zdroj: minirol.cz

Předokenní rolety jsou nejčastější, zdroj: minirol.cz

Zaomítací rolety

Druhým typem jsou zaomítací rolety. Roleta je charakteristická zaomítacím boxem, do kterého se navíjí roleta. Je odizolovaný a umístěný ve zdi nad okenním otvorem. Po dokončení fasády box dokonale splývá s budovou. A přestože je skrytý, je do něho zachovaný snadný přístup, a to pomocí revizní klapky. S pořízením tohoto typu rolety je nutné počítat již při plánování stavby nebo rekonstrukce, jelikož je instalovaný pod omítku.

Nadokenní rolety

Roletový box u nadokenních rolet je zateplen polystyrenovou vložkou a je opatřený revizním víkem. Box je umístěný směrem do místnosti, odkud je do něj v případě montáže nebo revize snadný přístup. Velkou předností této stínící techniky je umístění roletového boxu nad okno. Tento systém je určený pro novostavby a rekonstrukce z důvodu zabudování předokenních rolet současně s oknem.

Rolety do překladu

Rolety do překladu jsou zabudovány do speciálního nosného roletového překladu. Ten má následně dvě funkce. Je nosným prvkem a také slouží jako schránka pro roletový bal. Součástí tohoto překladu je také tepelná izolace. Při zapuštění vodících lišt rolet do zdiva ostění otvoru také zvyšujete míru zabezpečení proti vloupání. Díky speciálnímu nosnému roletovému překladu jsou tyto venkovní rolety ideální pro novostavby.

Výhody venkovních rolet

Asi největší výhodou venkovních okenních rolet je úspora energie. Ceny energií se každým rokem zvyšují a dobrý způsob, jak dlouhodobě odlehčit vaší peněžence, je právě pořízení venkovního stínění.

Řešení dokonce přináší dvojí úsporu – jak na vytápění v zimě, tak na klimatizaci v létě. Díky dálkovému ovladači se spínacími hodinami můžete také nastavit pohyb venkovních rolet a váš dům bude působit obývaně i v čase vaší dovolené.

Jak si vybrat ten správný typ rolety?

Dnes máte na výběr hned z několika možností venkovních rolet. Rolety se liší podle typu montáže a podle momentálního stavu budovy, pro kterou rolety hledáte. Díky venkovním roletám vzroste vaše úspora za energie, rolety pomohou zabezpečit váš dům před nezvanými hosty a ochrání okna před náhlými výkyvy počasí. Nejlepším začátkem je vždy kontaktovat odborníka, který vám s výběrem pomůže.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.