Proč je střecha tolik důležitá pro kvalitu bydlení

shutterstock.com

shutterstock.com

V posledních letech se mnoho majitelů pouští do rekonstrukcí svých rodinných domů. Je to dáno tím, že nemovitosti, které byly postaveny v sedmdesátých a osmdesátých letech, dnes nesplňují kritéria, která jsou na tyto stavby kladena.

Majitelé navíc sami uznávají, že investice do rekonstrukce bydlení je sice nákladná, ale má poměrně rychlou návratnost. Tím, že například provedou rekonstrukci fasády, kterou zateplí, dojde k výraznému snížení spotřeby energií. Ročně se tak dá ušetřit mnoho tisíc korun.

Boomu v rekonstrukcích navíc pomáhají i různé dotační programy, například Zelená úsporám. Pro kvalitu bydlení je ale důležité zaměřit se nejen na fasádu domu, ale také na střechu. Právě její kvalita ovlivňuje komfort bydlení.

Špatná střecha – velké výdaje

Střecha je velmi důležitá pro kvalitu bydlení. Nemovitost, která má zastaralou střechu, je hůře chráněna vůči případným nepříznivým klimatickým jevům. Zároveň skrz ni uniká velké množství tepla. Špatně zateplená a izolovaná střecha je často hlavní příčinou, proč majitelé za vytápění nemovitosti platí zbytečně horentní sumy.

Stará střecha kazí vzhled domu i jeho hodnotu

Střecha je důležitá i z estetického hlediska. Nikdo z vás jistě nechce bydlet v domě, jehož střecha má desítky let staré tašky, které se rozpadají i při mírnějším větříku. Zásadní je to ve chvíli, kdy chcete nemovitost pronajímat nebo rovnou prodávat. Už jen pouhý pohled na objekt, který má nekvalitní střechu, většinu zájemců rychle odradí. Bez kvalitní střechy se zkrátka žádný rodinný dům neobejde.

Raději kompletní stavba nové střechy než neustálé opravy

Pokud je stav střechy vašeho domu neutěšený, je potřeba s tím co nejrychleji něco udělat. Je-li střecha doslova v dezolátním stavu, bude lepší ji nechat strhnout a postavit střechu zcela novou. Dnes už se dají objednat kvalitní střechy na klíč, kdy vám firma provede veškeré práce s tím spojené, a to včetně strhnutí staré střechy.

Realizace střechy na klíč je i celkem ekonomickým řešením. Nemusíte složitě shánět jednotlivé řemeslníky, z nichž by si navíc každý řekl vyšší sumu než v případě, kdy se o vše postará jedna a tatáž firma.

Nechte si zkontrolovat stav střechy vašeho domu odborníky. V případě, že zjistí nějaké zásadní vady, raději si namísto neustálých drobných oprav a záplat nechte postavit novou střechu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.