Starý nábytek nevyhazujte. Jak na jednoduchou renovaci?

Starý a vysloužilý nábytek vám možná doma překáží jako staré pracovní desky a přemýšlíte nad tím, že byste jej nejraději vyhovili. Ruku na srdce – většinou je to ale jeho barva, která se nám již nehodí do našeho pojetí celého interiéru. Dejte se do renovace a získejte dvojnásobnou radost. 

nábytkové úchytky

Skvělý nápad!

Když se dáte do renovace, získáte tím to nejlepší, co můžete – nový nápad, jak využít stávající nábytek. Radost tak bude dvojí. První pocit radosti pocítíte z toho, že nejste nuceni utrácet vysoké finanční částky za nový nábytek, druhý dobrý pocit budete mít z dobře odvedené práce. Jednoduchá renovace nábytku přitom není vůbec složitá a postačí vám k ní pár základních potřeb. Nakonec jen nakoupíte nové nábytkové úchytky a máte hotovo.

Nátěr musí pryč

Aby vám nová barva na povrchu nábytku dobře držela, dejte se do odstraňování starého nátěru. K tomu budete potřebovat smirkový papír, elektrickou brusku, nebo opalovací pistoli. Když brousíte akrylový povrch, pravidelně jej zvlhčujte vodou. Dobře odstraněný nátěr je skvělý základ pro další práci, proto tento bod nepodceňujte. 

Tmelíme

Nyní si jistě všimnete, že vyvstaly na povrch některé nerovnosti na povrchu nábytku. Nebojte se použít tmel a všechny trhlinky, dírky a další prostory pořádně zakryjte. Když budete tmelit každou nerovnost na nábytku, později budete mít lehčí práci při samotném natírání. Po tmelení ještě nábytek ošetřete přípravkem proti plísním a parazitům. 

Natíráme

Hurá, konečně je to tady! První barva nátěru. Samozřejmě nemůžeme čekat, že ihned překryje všechny tmelené části a odstíny, ale již se to začíná slibně rýsovat. Po vyschnutí prvního nátěru opakujte postup barvení ještě jednou nebo dvakrát, až docílíte kýženého odstínu. Když celek vyschne, přišroubujte nové nábytkové úchytky.

Gratulujeme vám. Právě jste dokázali, že na to máte. Z kusu nábytku, který již nesplňoval vaše přání, se stala zbrusu nová věc. A je dokonalá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.