Tipy na výhodné doplňky k pojištění bydlení

Když jste zodpovědní, platíte si jako ochranu vlastního majetku minimálně pojištění nemovitosti. Lepší variantou je pojištění domácnosti, které se vztahuje na věci movité i nemovité. Volba je ale na vás. Kromě základu se nabízí výhodné doplňky, které rozšiřují pojistné krytí i na další rizika a nabízí tak každému ještě větší záruku, že v případě škod dostane odpovídající finanční kompenzaci. Začněte o nich uvažovat i vy!

Pojištění vlastního chování

Dáváte si pozor, ale nestačí to. Někdy stačí jeden neopatrný pohyb a při návštěvě shodíte televizi. Nebo prostě zapomenete vypnout vodu a vyplavíte souseda pod vámi. Takových nepříjemných náhod je mnohem více, vždy mají stejný konec. Jako viník musíte škodu uhradit v plném rozsahu, což nebývá levný špás.

pojištění nemovitosti

Abyste se tomu vyhnuli, sjednejte si jako doplněk k pojištění nemovitosti výhodné pojištění odpovědnosti. Právě to kryje škody, které svým neopatrným a neúmyslným chováním způsobíte druhé osobě. Pojištění odpovědnosti kryje škody materiální, na zdraví i finanční. Jak přesně funguje a proč se ještě vyplatí ho mít? Vše popisuje tento článek.

Prodlužte si každou záruční dobu

Moderní domácnost se neobejde bez spotřebičů. Jenže s nimi je potíž. Většinou se stane, že se rozbije hned několik věcí najednou a vás čeká výdaj v řádech několika desítek tisíc. Rodinným rozpočetem může otřást i rozbitý telefon nebo tablet.

pojištění prodloužené záruky

U většiny věcí se něco pokazí pár týdnů po standardní záruční době, je to k vzteku. Existuje ale snadná pomoc v podobě pojištění prodloužené záruky. S ním si při koupi spotřebičů prodloužíte záruku až o 36 měsíců nad rámec zákonné záruky. Vztahuje se na velké spotřebiče, jako jsou pračka, sušička, lednička, sporák aj., dále také na televizor a elektroniku (tablet, počítač i telefon). Zároveň získáte jistotu, že v případě neopravitelnosti výrobku dostanete od pojišťovny prostředky na nákup nového.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.