Jak zvýšit komfort parkování ve vlastní garáži?

zdroj: unoal.cz

zdroj: unoal.cz

Mít rodinný dům znamená spoustu radosti, ale také množství starostí a investic. Jednou z nich je garáž, která je velkou přidanou hodnotou. Tu je vhodné plánovat již při samotné stavbě a zahrnout ji do projektu. V dnešním článku si rozebereme, jaké jsou možnosti uzavření garáže od garážových vrat až po pojezdové brány.

Ať už samostatně stojící nebo k domu přilehlé garáže jsou žádoucí pro každého majitele auta, který současně vlastní i rodinný domek. Auto, které je garážované má delší životnost, je v lepším stavu a nehrozí mu žádné újmy matky přírody.

Elektrický pohon garážových vrat se stává standardem

K poměrně běžnému standardu už dnes patří elektricky poháněná garážová vrata. Není už dnes příliš žádoucí, aby při každém příjezdu ke garáži musel člověk vystoupit, otevřít si, zajet do garáže a znovu vystoupit a zavřít. Některé typy aut mají dokonce ovládání garážových vrat integrované ve vozu.

Komu by se chtělo v nepříznivém počasí otevírat a zavírat garáž, když to jde mnohem pohodlněji.

Dnešní trh nabízí v podstatě tři alternativy elektricky poháněných garážových vrat, jsou to sekční vrata, rolovací nebo kazetová vrata. Rolovací jsou ideální hlavně do garáží, kde chcete ušetřit co nejvíce prostoru. Sekční vrata sice také nezaberou tolik místa, ale zabírají více prostoru u stropu. Zase ovšem patří mezi bezpečnější.

Automatická garážová vrata a pojezdová brána, zdroj: unoal.cz

Automatická garážová vrata a pojezdová brána, zdroj: unoal.cz

Tip: V letních měsících oceníte venkovní markýzy, které vytvoří ideální místo pro posezení s přáteli.

Vrata oceníte v případech, kdy z komunikace vjíždíte rovnou do garáže. Jsou ale také jiná uspořádání domů a pozemků, kdy je nejprve potřeba vjet na oplocený pozemek, kde se teprve následně může nacházet garáž nebo garážové stání. V takovém případě je vhodné pořídit jako součást plotu pojezdové brány, které se budou rovněž otevírat na povel dálkového ovládání.

Automatické brány jsou praktické

Ne vždy je možné použít pojezdovou bránu, ať už z nedostatku místa nebo vzhledu. Naštěstí existují i automatické brány, které se otevírají do stran. Uplatní se zejména ve starších zástavbách při rekonstrukci.

Klasické brány s otevíráním do stran, zdroj: shutterstock.com

Klasické brány s otevíráním do stran, zdroj: shutterstock.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Jak zvýšit komfort parkování ve vlastní garáži?

  1. vrata napsal:

    Ano vystoupit suchou nohou v garazi je k nezaplaceni, bohuzel jsou mista, kde to proste nejde kvuli prostorovym omezenim

Komentáře nejsou povoleny.