Na co dát pozor při zařizování kanceláře?

Kancelář je zcela odlišnou místností od ostatních, jedná se totiž o prostor pracovní. Její zařizování je tedy logicky také zcela jiné. V interiéru by se nemělo nacházet mnoho nábytku a množství dekorací by mělo být minimální. Zkrátka nic co by zbytečně odvádělo naší pozornost. Barvy by měli být neutrální a nenápadné, tak abychom jasně oddělili hranici mezi domovem a pracovištěm. Co tedy do kanceláře patří? Pojďme si společně přiblížit jednotlivé kousky nábytku.

šuplíková komoda

Pracovní stůl

Samozřejmě základním nábytkem nemůže být nic jiného než pracovní stůl. Na jeho povrchu se totiž odehrává vše důležité. Je zde umístěn počítač, tiskárna a jiné vybavení. Zkrátka je centrem celé kanceláře. Obvykle se setkáte v nabídce s podobnými rozměry, což je zcela v pořádku. Designéři a výrobci nábytku totiž ušli dlouhou cestu až k těmto výsledným perfektním rozměrům. Nemusíte se bát, že by vám nevyhovovali. V provedení nemůžete udělat krok vedle. Záleží na vás, zda dáte přednost více šuplíkům nebo zvolíte jednoduchou holou variantu.

Kancelářská židle

Dokonalým párem v oblasti nábytku je pohodlná židle a stůl správných rozměrů. Kancelářská židle by měla být natolik komfortní, aby jste v ní vydrželi i mnoho hodin pracovní doby. Měla by mít zároveň alespoň základní funkce jako je polohování opěrky zad a područek. Další funkce jsou optimální. Pamatujte na to, že v zaměstnání trávíme velkou část našeho života, proto se nebojte investovat do posezení. Můžeme vás ujistit, že se to opravdu vyplatí.

Komoda

Komoda plní v této místnosti funkci organizátoru. Pokud přemýšlíte, jaký typ si pořídit, první si odpovězte na otázku: Co do ní potřebuji uložit? Jestliže jsou odpovědí štosy důležitých papírů, je nejlepší volbou šuplíková komoda. Záleží už pouze na vás, jakým šuplíkům dáte přednost. Hlubokým nebo více plytkým? Ale jestliže jsou vaší odpovědí šanony a složky, je nejlepší si vybrat variantu s dvířky. Kombinovaná komoda je kombinací obojího, proto se nebojte sáhnout po této variantě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.