Lze získat dotaci na tepelné čerpadlo?

zateplení domu

Tepelné čerpadlo je dnes součástí mnoha domácností. Pokud je tepelné čerpadlo součástí i vaší domácnosti, určitě nám dáte za pravdu, že to byla opravdu výhodná investice. Bohužel i tepelné čerpadlo je jenom stroj, který může vypovědět svou službu. Jestliže jste se dostali do situace, když tepelné čerpadlo skutečně svou službu vypovědělo, je načase investovat do jiného. Naštěstí nové tepelné čerpadlo nebude tak velkým zásahem do financí, jelikož se na něj vztahuje dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám. 

Tepelné čerpadlo se sice nachází ve velkém množství domácností, ale pravdou je, že se nenachází úplně ve všech domácnostech. Některé domácnosti na tepelné čerpadlo zkrátka nemají peníze, ovšem nyní by mohli využít dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám. Právě tento dotační program poskytuje v poslední vlně dotací dotace i na zařízení jménem tepelné čerpadlo, které naprosto koresponduje s životním prostředím. 

Příspěvek od státu je velice štědrý

Domácnosti, které zvažují koupi tepelného čerpadla, by měli do ekonomických kalkulací zahrnout i možnost získání dotace. Příspěvek od státu totiž může být opravdu velice štědrý. Dotaci lze získat nejen ze zmiňovaného dotačního programu, kterým vás provede Zelená dotace, ale také lze využít i takzvané Kotlíkové dotace. 

Jak již bylo zmíněno, příspěvek od státu může být opravdu velice štědrý. Navíc se dotace může navýšit, pokud se dům zateplí. 

Dotace, která může snížit ekonomickou návratnost investice do tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo není levná záležitost, ale je to investice, která se zanedlouho vrátí. Díky dotaci se může ekonomická návratnost investice do tepelného čerpadla snížit na zhruba pět až sedm let. 

Dotace se však nevztahuje jenom na tepelná čerpadla, ale vztahuje se také na výměnu oken nebo na zateplení domu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.