Jak si vybavit novou koupelnu nábytkem?

shutterstock.com

shutterstock.com

Rekonstruujete koupelnu nebo si zařizujete úplně novou? Vedle umyvadla, vany či sprchového koutu jistě vybíráte i koupelnové skříňky. Ty nemohou chybět v žádné koupelně, neboť elegantně uschovají předměty denní potřeby a koupelna vypadá stále dokonale uklizená. Nebojte se pořídit skříňku ani do malé koupelny. Její výhody určitě oceníte.

Úložný prostor v koupelně

Ačkoliv v koupelně nepotřebujeme skladovat žádné rozměrné předměty, skříňka s úložným prostorem se vždy hodí. Uzavřené skříňky a zásuvky pojmou všemožné nádobky na krémy, parfémy, líčidla i přípravky pro úpravu i péči o vlasy. Nejednu zásuvku obsadí i muži se svým deodorantem, vodou po holení a holicím strojkem.

Všechny tyto drobnosti postavené na otevřené poličce působí dojmem nepořádku. Zatímco ve skříňce jsou snadno dostupné a zároveň schované.

Pokud vám ve skříňce zbude místo, oceníte také uskladnění náhradních mýdel, past na zuby a šamponů přímo v koupelně. A pokud ve vaší koupelně stojí také pračka, budete potřebovat nenápadně uskladnit také prášek na praní a aviváž.

Tím jsme vyjmenovali ty nejnutnější potřeby, které používá každý denně a v koupelně nemohou chybět. Možná se jeví jako praktické mít uskladněné v koupelně také ručníky. Právě zde se přeci používají, tak proč je nemít přímo po ruce. Ale opak je pravdou.

V koupelně je zákonitě vyšší vlhkost vzduchu než v ostatních místnostech. Látka má tendenci pojímat vlhkost ze vzduchu, proto by ručníky uskladněné v koupelně mohly snadno navlhnout. Důsledkem navlhnutí může být zatuchlina, která z ručníků nepříjemně čpí. A v extrémním případě dochází až k plesnivění. Proto rozhodně nemusíte litovat, pokud vaše koupelna neskýtá dostatek prostoru k uložení ručníků.

Úložný prostor v koupelně, zdroj: shutterstock.com

Úložný prostor v koupelně, zdroj: shutterstock.com

Skříňky pod umyvadlo

Nejrozšířenější a také nejoblíbenější jsou dolní skříně do koupelny pod umyvadlo. Ty se totiž vejdou i do miniaturní koupelny v panelovém bytě. Umyvadlo tak jako tak ční do prostoru. Proč tedy místo, které zabírá, nevyužít zároveň jako úložný prostor. Skříňka pod umyvadlem pojme drobné předměty denní potřeby a zároveň esteticky schová odpad umyvadla.

V opravdu stísněných koupelnách instalujte raději závěsnou skříňku pod umyvadlo. Tím, že nábytek nedosahuje až na zem, lze místnost zvětšit opticky i doopravdy. Jednak působí závěsná skříňka vzdušněji. Ale navíc lze prostor pod ní využít jako odkládací plochu například pro bačkory nebo třeba pro dětskou stoličku, díky níž děti lépe dosáhnou na kohoutek. Další výhodou závěsného nábytku je pohodlnější vytírání koupelny a v malých prostorách oceníte i to, že si o roh skříňky neukopnete malíček nohy.

Úložný prostor lze najít také nad umyvadlem nebo pračkou

Dalším typem úložného prostoru využitelným i v malých koupelnách jsou horní závěsné koupelnové skříně nad umyvadlo. Jejich součástí bývá zároveň zrcadlo, které je v koupelně nepostradatelné.

Do těch nejmenších koupelen volte nástěnné koupelnové skříňky, jejichž dvířka jsou pokryta zrcadlem. Pokud to prostor jen trochu umožní, velmi elegantně působí ploché zrcadlo, které lemuje úzká skříňka. Takové sestavy často disponují i poličkou s instalovanými bodovkami, čímž je docíleno lepšího osvětlení zrcadla.

Ve formě závěsně skříňky lze získat další úložný prostor nad pračkou. A pokud máte dostatečně velkou koupelnu, pořiďte si i samostatné štíhlé vysoké skříňky. S jejich zaplněním rozhodně nebudete mít problém.

Příspěvek byl publikován v rubrice Koupelny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.