Výmalbu jako od profesionála zvládnete i vy!

Když se někdy díváte na fotografie domů, či bytů známých osobností, tak jistě zaznamenáváte, že populární osobnosti mají na svých zdech překrásné malby. Ty jsou sice tvořeny profesionály, ale pokud budete šikovní a nakoupíte kvalitní „suroviny“, pak můžete mít luxusně vymalovaný pokoj i vy!

Jestliže jste se tedy rozhodli udělat si kvalitní malbu, pak si dobře promyslete, jaká barva se do vašeho pokoje hodí. Promyslete si také, kde byste chtěli nějaké speciální malbové tvary a s touto vizí jděte nakupovat. Nakupujte barvy, které perfektně kryjí a šablony, které se vám líbí a jsou snadno nalepitelné a slepitelné, abyste si nepoškodili základní barvu nátěru a aby vám to nezanechalo ošklivé díry na zdi.

Důkladná příprava je klíčem k úspěchu

Dříve než se pustíte do malování, tak místnost vykliďte, nebo pečlivě přikryjte veškerý nábytek ochrannými fóliemi, které jsou k dostání v každém větším obchodě. Zabráníte tak zničení vašeho nábytku. Pokud máte bílé zdi, tak ty postačí před samotným barevným nátěrem natřít dvakrát bílou barvou. Jestliže máte některé zdi barevné, pak je alespoň třikrát přemalujte bílým nátěrem. Nechte místnost podle možností zaschnout a teprve potom aplikujte chtěnou barevnou malbu. Až tato malba zaschne, pak můžete na vybranou stěnu nalepit samolepící tvary, či šablony a váš byt tak zpestřit.

Firmy vyrábí hodně druhů dekorací nálepky na stěnu a šablony na stěnu, a proto si snadno vyberete přesně tu, kterou potřebujete. Jestliže se vám žádná z nabízených šablon nelíbí, pak si ji můžete vytvořit samy. Existují bílé malířské pásky (někdy udáváno jako maskovací pásky), kterými vytvoříte obrazec, který potom vybarvíte. Nemusíte se ničeho bát, protože zeď jde vždy přemalovat.

Může se stát, že budete muset zeď před novou malbou seškrábat, nebo ji máte poškozenou zvětráváním. V tomto případě ošetřete vaši zeď penetračním nátěrem, který ji připraví k samotnému malování. Poté postupujte stejně, jako v předchozím případě.

Kdy ještě použít penetraci?

  1. v případě, že se na vaší zdi vyskytuje plíseň, můžete tzv. sjednotit vlhkost penetračním nátěrem. Zabráníte tak výskytu plísně na vaší nové malbě
  2. jestliže má vaše zeď špatnou schopnost nasávat nátěr, můžete využít penetraci jako pojivo, které dokonale propojí novou malbu s vaší zdi
  3. při znečištění zdi různými látkami, například nikotinem, nebo sazemi, pak je můžeme lehce přetřít penetrací tak, aby nový nátěr držel dokonale

Penetrace je velmi dobrá věc, která vám ušetří práci a prostředky. Pokud si myslíte, že vám penetrace pomůže, pak neváhejte a použijte ji. Za dokonalý výsledek vaší nové malby to opravdu stojí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Výmalbu jako od profesionála zvládnete i vy!

  1. Dada napsal:

    Samolepky na zed jsou skvele. Minuly rok jsme si koupili krasnou zebru, nalepili ji na zed v obyvaku a dlouhou dobu delala paradu, ale ted se nam zacina cast odlepovat, nevim, cim to je. :( Byla dost draha, tak se mi nechce ji znovu kupovat. Cim bych ji mela prilepit, aby se nezkroutila a nevytvorila takove ty protivne bubliny?

Komentáře nejsou povoleny.