Čerpací technika pro domácí využití

shutterstock.com

shutterstock.com

V rodinných domech, které využívají vodu ze studně, je zapotřebí používat čerpací techniku, která zajistí, že se voda ze studně dostane do objektu a bude se moci dále využít. Jaké jsou druhy čerpací techniky a zařízení, které jsou určeny pro domácnosti?

Domácí vodárna

Domácí vodárna patří mezi praktickou čerpací techniku, která se hojně využívá hlavně v rodinných domech, které čerpají pitnou vodu ze studně. Je tedy určena zejména pro ty z vás, kteří nemají domácnost napojenou na veřejný vodovod. Domácí vodárna zajišťuje stálý tlak vody. Je tudíž vhodná i pro místa, kde je právě častý problém s poklesem tlaku vody, což se projevuje v jejím sníženém průtoku.

GRUNDFOS Hydrojet JP 6/60 l, domácí vodárna, zdroj: georgia.cz

GRUNDFOS Hydrojet JP 6/60 l, domácí vodárna, zdroj: georgia.cz

Čerpadla

Užitečným pomocníkem v mnoha domácnostech jsou i další druhy čerpací techniky. Čerpadla, jak ostatně z názvu vyplývá, mají za cíl čerpat vodu, ať už užitkovou nebo pitnou. V závislosti na tom, odkud chcete vodu čerpat a také, jakou vodu čerpáte, lze zvolit z několika druhů čerpadel. Tak například kalová čerpadla vám pomohou ve chvíli, kdy máte zatopený sklep. Špinavou vodu z něj díky kalovému čerpadlu odčerpáte velmi rychle.

Ponorné kalové čerpadlo SIGMA 50-GFRU, zdroj: georgia.cz

Ponorné kalové čerpadlo SIGMA 50-GFRU, zdroj: georgia.cz

Dalšími druhy jsou kupříkladu bazénová čerpadla, jezírková filtrační čerpadla atd. Při výběru také záleží na tom, zda vodu čerpáte z hloubky či nikoliv. Pro čerpání vody z hloubky se totiž používají speciální ponorná čerpadla.

Značková čerpací technika od českých výrobců

Čerpací techniku vyrábí v tuzemsku několik firem. Domácí vodárny a čerpadla pro dům například produkuje hranická firma Sigma. Čerpadla Sigma jsou velmi kvalitními zařízeními, která jsou k dispozici v mnoha variantách – od běžných domácích vodáren, přes rotační až po kalová čerpadla.

Dalším významnou značkou jsou čerpadla Grundfos. Firma Grundfos, která má sídlo v Olomouci, se specializuje hlavně na oběhová čerpadla, která se používají pro zlepšení cirkulace vody v otopných a klimatizačních systémech. Dále nabízí také kalová čerpadla, která se využívají nejen v domácnostech, ale například i v zemědělství.

Čerpadla výše zmíněných značek pořídíte v internetovém obchodě georgia.cz. Na výběr jsou zde všechny běžně používané druhy čerpací techniky, které se hodí do domácnosti i pro průmyslové podniky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.