Hliníkové střechy nejvyšší kvality

I když jste si vědomi, že příroda vláhu nezbytně potřebuje, každý déšť nyní vyhlížíte s obavami. Je to pochopitelné, když vaše dosluhující střecha dává na vědomí, že už potřebuje rekonstrukci jako sůl. Do domu vám několika místy zatéká a je tedy na čase pouvažovat o nové střeše. Pro jakou se rozhodnete? Pro tu z pálených tašek, nebo dáte raději přednost střeše plechové?

Výhody plechových střech oproti těm z pálených tašek

Kvalitní střecha je základem domu. Proto je třeba dobře zvážit materiál, který pro ni zvolíte. Pálené tašky mají kromě spoustu výhod také jednu nevýhodu. Jsou poměrně těžké a vyžadují opravdu pevný krov, který unese jejich zatížení. Naproti tomu plechová střecha vyniká nízkou hmotností, což se projevuje hlavně v zimě, kdy na střeše leží vrstva sněhu. Plech je lehký materiál a výborně se s ním manipuluje. V současné době i plechové střechy jsou esteticky na tak vysoké úrovni, že není problém jimi pokrýt například i střechu starého kostela. Barevně lze sladit střechu s fasádou díky variablitě barevného provedení plechových střech.

Proč si zvolit hliníkovou střechu?

Ze všech plechových střech výrazně vyniká hliníková střecha. Hned si povíme, proč tomu tak je. U střechy musíte brát v úvahu několik zásadních informací o jejich životnosti, odolnosti, vzhledu a v neposlední řadě také ceně. Je pro vás důležitá kvalita a nízké nároky na údržbu? Jestliže jste si odpověděli, že ano, pak byste si měli vybrat pro svůj dům hliníkovou střechu. Hliník nerezaví a není ho třeba ani udržovat nátěrem barvou. Má na sobě silnou oxidační vrstvu, která ho dokonale chrání před nepřízní počasí. Odolává větru, dešti, sněhu i slunci.

Kvalitní hliníková střecha od firmy PREFA

V oboru pokrývání hrají prim výrobky společnosti PREFA. Její hliníkové střechy se osvědčily i v extrémních horských podmínkách. Stačí jmenovat legendární švýcarskou restauraci Piz Gloria na štítu Schilthorn, kde se točil jeden z dílů Jamese Bonda se Seanem Connerym v hlavní roli. PREFA je záruka kvality už od roku 1946.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.