Anhydritové lité podlahy vytvoří dokonale rovnou plochu

Rozhodli jste se investovat do podlahy? Popřemýšlejte, jak dlouho vám musí sloužit – nejlépe po celý život. Z tohoto důvodu dbejte na kvalitu a nepodceňte vhodnou izolaci. U anhydritových podlah počítejte s vyšší cenou v porovnání s betonovými. Po správném provedení však neobjevíte žádné praskliny ani deformace. Odměnou se stane vysoká pevnost.

Rovná plocha pod nášlapnými vrstvami

Dokonale rovné plochy jsou vytvářeny pomocí směsi se samonivelačním účinkem, ze které jsou anhydritové lité podlahy vyráběny. Každý ocení možnost srovnání, aby pak mohly být na povrch položeny koberce, dlažby, linolea apod. U anhydritové podlahy očekávejte především minimální roztažnost a výbornou vodivost tepla, což vede k používání pod topení umístěné v podlaze. Rychlost prohřátí desek se tak zvyšuje o čtyřicet procent. Jednotlivé topné okruhy nemusíte od sebe dilatovat, jestliže činí rozdílná teplota v okruzích méně než 15 °C pro jednu místnost. Rozloučení s dilatacemi vás čeká i na menších plochách bez instalovaného topení. Nepoužívejte je do exteriéru a do větších provozů s vyšší vlhkostí. Uvažujete o anhydritu jako o pochozí vrstvě? Potřebujete úpravu pomocí speciálních přísad.

Levnější varianty

Chybí vám peníze? Na betonové podlahy postačí mnohem nižší rozpočet. Zvolte ho pro místa, kde má anhydrit problémy s aplikováním – na vlhká místa, do garáží, novostaveb, budov k rekonstrukci, na balkony, do spádových částí, sklepení apod. Očekávejte hladké a rovné provedení díky strojně hlazeným potěrům.

Firma Urbánek – betonové podlahy se zabývá pokládkou už dvanáct let. V případě zájmu o nabízenou službu projednáte vše individuálně. Pokud zatoužíte vědět víc, získáte dostatek rad i během příprav. Služby lze snadno sjednat v rámci celé České republiky, na typu objektu nezáleží – realizují se práce v interiérech a exteriérech, v komerčních i soukromých prostorech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.