Kolik stojí rekonstrukce bytového jádra?

Rozhodli jste se rekonstruovat vaše bytové jádro a nevíte, na kolik vás tato rekonstrukce vyjde? Pak jste narazili na ten správný článek, protože tady najdete odpovědi na své otázky.

Do tzv. bytového jádra spadá koupelna a záchod. Můžete si vybrat ze dvou variant, a to:

  1. nechám si bytové jádro zrekonstruovat od nějaké firmy
  2. pustím se do rekonstrukce sám

Co vás vyjde levněji? Rekonstruovat sám, nebo s firmou?

Pokud jste instalatér, zedník, atp. pak se můžete směle pustit do rekonstrukce bytového jádra pomocí svých vlastních sil, ale pokud byste se chtěli do rekonstrukce pustit samy a nevěděli nic o instalatérství a zedničině, pak se může stát, že se vám rekonstrukce bytového jádra velmi prodraží. Proč tomu tak je? Protože neumíte všechny řemesla a nemáte takové možnosti nákupu vybavení, jako profesionální instalatér, či zedník. Pokud si objednáte zedníka, pak počítejte s tím, že si za svoje služby vezme nejméně 130,-Kč na hodinu. Obložení koupelny kachličkami trvá cca 5 dní. Denně u vás bude zedník cca 7 hodin, takže vás jenom obložení koupelny vyjde na bezmála 4 550,-Kč. Do této ceny ovšem nespadá samotný materiál, takže nakonec můžete zedníkovi zaplatit i 14 550,-Kč.

Jak jste samy poznali, tak takováto varianta rekonstrukce bytového jádra se velmi prodraží a to vůbec neberu v potaz ostatní výdaje a starosti.

Lépe proto uděláte, pokud si na rekonstrukci přizvete nějakou firmu. Nejlevnější jsou rekonstrukce tzv. na klíč. Co to znamená? To znamená, že vám firma sestaví návrh vašeho nového bytového jádra i se soupisem vybavení. Značku vybavení v tomto případě nejde změnit, ale můžete si vybrat barvu. Tyto návrhy by vám, podle zákona, měla firma vypracovat zcela zdarma, a proto můžete požádat jakoukoliv firmu o takovýto návrh. Později si můžete vybrat jen tu nejlepší nabídku a máte hotovo.

Cena za nejlevnější rekonstrukci bytového jádra na klíč se pohybuje kolem 60 000,-Kč – 100 000,-Kč, což je velmi pěkná částka.

Pokud chcete do rekonstrukce svého bytového jádra mluvit, pak se připravte, že se vám to trochu prodraží. Oproti rekonstrukci na klíč ale budete mít výhodu! Můžete si totiž zvolit své oblíbené značky a budete moct mít své vlastní připomínky. To vás ovšem řadí do cenové kategorie od 150 000,-Kč do 250 000,-Kč.

Chcete mít své bytové jádro co možná nejlepší? Pak si nechte vypracovat 3D projekt od architekta! Ten vám udělá kompletní plány, které pak budete moci dát firmě, a ta se podle nich musí řídit. Návrh od architekta se prodraží, protože když vám dělá firma bezplatný návrh, pak je to logicky levnější, než když vám návrh rekonstrukce dělá vystudovaný architekt. Ovšem cena je opět někde jinde.

Za takovýto 3D návrh zaplatíte několik tisíc dle množství požadovaných variant. Dražší jsou návrhy, které počítají se záchodem mimo koupelnu. Celkem vás tak může vyjít rekonstrukce bytového jádra s návrhem od architekta klidně na 300 000,-Kč. Velmi záleží na zvoleném vybavení a jeho ceně.

Rekonstrukce bytového jádra není žádná sranda, a proto vám přeji, abyste natrefili jen na dobré firmy, které se vás nebudou snažit podvést. Doufám, že vám náš článek pomohl při vašem rozhodování, jakou variantu rekonstrukce bytového jádra zvolit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bytová jádra se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Kolik stojí rekonstrukce bytového jádra?

  1. lopo napsal:

    5 dní na dlažky trošku moc ne? :-) jako naprostí (ruko zruční) amanti jsme to ve 2 zvládli na koupelně, velikosti panelák za 2 dny a drží to dodnes (10 let)a není to odbyté, 5 dní to je i s výrobou dlažek ne :-)

    • Lucie Konečná napsal:

      Uvedený údaj je brán včetně přípravy, protože jak známo, každý obkladač si chce podklad připravit sám. Nelze tedy udělat omítku, nalepit obklady a zaspárovat v jeden den, u menší koupelny a s jednodušším tvarem to může být méně. Vždy je ale lepší počítat raději více… děkujeme za komentář

Komentáře nejsou povoleny.