5 tipů na zařízení dětského pokoje

jninterier.cz

jninterier.cz

Zařizování dětského pokoje má oproti klasickému obýváku či ložnici určitá specifika. Přinášíme vám pár tipů, jak zařídit, aby se dětské pokoje staly útulným místem, nikoliv jen strohou místností, kde budou děti jen přespávat.

1. Méně nábytku

S nábytkem do dětského pokoje to zbytečně nepřehánějte. Děti spíše potřebují více volného prostoru na hraní, zejména to platí v případě, že jsou v předškolním věku. Méně v tomto případě znamená více.

2. Postel lze spojit s úložným prostorem

V malém pokojíku, kde není zas až tolik místa, si vypomůžete tím, že dítěti pořídíte patrovou postel. Horní část poslouží ke spánku, spodní pak děti využijí ke hraní a k úschově hraček. V dnešní době není problém objednat si nábytek na míru, kdy spodní část postele bude utvořena například jako hrad, v němž si děti budou moci ve volném čase hrát.

3. Pokoj plný barev

Útulně zařízené dětské pokoje znamenají především hravý a veselý prostor plný barev. Na stěny vyberte světlejší odstíny barev. Stejně tak je dobré na podlahu pokoje umístit koberec, který děti využijí jako další místo pro hraní.

Dětský pokoj plný barev, zdroj: jninterier.cz

Dětský pokoj plný barev, zdroj: jninterier.cz

4. Pracovní zóna

U starších dětí, které již mají školní povinnosti, nezapomeňte na pracovní část. Do rohu místnosti umístěte dostatečně velký pracovní stolek, do jeho blízkosti pak skříňku a poličky na odkládání sešitů a dalších školních pomůcek.

5. Nechte to na dětech

Zařizování dětského pokoje nemusí být nutně pouze vaším úkolem. Jsou-li děti dostatečně velké, nebojte se je zapojit do malování, případně i výběru nábytku. Samy si zvolí svůj styl a v pokoji se pak budou cítit opravdu jako ve svém.

Pakliže si nevíte rady, kontaktujte společnost JN Interier, která vám vytvoří dětský pokoj na míru. S jejich realizací má mnohaleté zkušenosti. Bytoví architekti vám pomohou s výběrem nábytku, doporučí vhodné barvy a poradí například i s tím, jak prostor dětského pokoje prosvětlit a provzdušnit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.