Renovace střechy: Proč je důležitá?

Střecha vytváří ochrannou bariéru vašeho domu. Na něj působí prakticky vše z vrchu, padá déšť, sníh, listí a jehličí ze stromů. Proto je zapotřebí mít bytelnou střechu, aby na stavbu nepůsobily povětrnostní vlivy.

window-4605938_640

Správný nátěr střechy je základ

Střecha zastřeší celou stavbu. Náročné práce, mezi něž patří základy, aby byl domov vybaven vodou, elektřinou, odpady atd. Podstatné jsou i stěny, které nesou celou stavbu. Střecha je pak kompletním zakončením prací. Samozřejmě platí, že je zapotřebí ji udržovat a jednou za čas (což může být ale i v rámci generací) ji obměnit. Je to důležité nejen proto, že tašky, krovy atd. jsou už opotřebované. Na trhu jsou lepší a funkčnější prvky. Renovace vám ušetří peníze nejen v případě, že se poškodí nějaká část střechy jako takové. Když někde praskne taška a bude do domu zatékat, už se poškodí i stěny, podlahy. Hledáte efektivní způsob renovace střechy, kdy například nechcete vyměnit tašky? Pak se nabízí nátěr střechy. Stačí například pouze natřít tašky, které získají nový kabát. Pokud jsou v relativně dobrém stavu, budou zase vypadat krásně. Zároveň nátěr vytvoří ochranný film, takže tašce se prodlouží životnost. A to klidně na desetiletí. Po speciálním nátěru taška odolá UV záření, vodě, mrazu, rovněž ji neohrozí mechy, houby a další porosty.

Dachmantechnik.cz – renovace střech

Chcete vědět, jak se provádí nátěr střech? Většinou se musí očistit, takže se provede nástřik s obsahem chemického činidla, který rozpustí nánosy. Přípravek umí proniknout pod povrch, takže ji maximálně ošetří i zevnitř. Tlakem vody se nečistoty spláchnou. Posléze je povrch připraven na nátěr. Dnešní produkty obsahují i biocidy, které umí dlouhodobě uvolňovat účinné látky, ty poté neutralizují usazování nečistot. Po ošetřujícím nátěru se aplikuje vyrovnávací vrstva, jež zajistí vyhlazení porézního povrchu tašek. Hledáte specialistu na renovace střech? Podívejte se na nabídku firmy Dachmantechnik.cz, která poskytuje lakování betonových a keramických střešních tašek každého typu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.