Jak postupovat při výběru nového čalouněného nábytku a v čem tkví zásady správné péče o něj?

Čalouněný nábytek patří k nejoblíbenějšímu vybavení našich domovů. Ve specializovaných obchodech naleznete postele, pohovky, křesla, sedací pytle a mnoho dalších variant produktů, které dokážou obohatit interiéry vaší domácnosti a přispět ke komfortu v rámci bydlení. Vždy je však důležité dbát na správný výběr a také se o čalouněné vybavení bytu či rodinného domu umět starat.

Ancona-foto-03

Nakupujte pouze u osvědčených prodejců

Jako u drtivé většiny ostatního zboží je i u čalouněného nábytku podstatná kvalita. A tu máte zaručenou jedině tehdy, když produkty pořizujete u renomovaných prodejců, kteří garantují precizní provedení a trvanlivost. Příkladem budiž prodejna nábytku Praha Čestlice, která patří společnosti INELIS. Prodává zejména modely od významného výrobce SOFANOVA, u něhož se tradičně používají velmi exkluzivní materiály. Nábytek Praha Čestlice okouzlí nejen zmíněnou kvalitou, ale také moderním designem, což je ostatně další kritérium, na které byste při výběru čalouněného vybavení do domácnosti neměli zapomínat.

Péče o čalouněný nábytek

Zvolíte-li si domů například čalouněnou pohovku, je důležité ji v pokoji správně umístit. Neměla by být příliš blízko topení, zároveň na čalouněný nábytek obecně nemají dopadat přímé sluneční paprsky, což by rychle snižovalo trvanlivost materiálu, po čase by také mohlo dojít ke změně optických vlastností.

U každého čalouněného nábytku je důležité co nejrychleji odstranit vzniklé fleky a skvrny. Vyhněte se přitom agresivním chemickým přípravkům, obvykle totiž pomáhá jen obyčejný navlhčený hadřík. Nezapomeňte také na občasné vysátí prachu a ostatních nečistot, avšak postupujte přitom s dostatečnou opatrností, aby nedošlo k narušení svrchní části nábytku.

Zmíněný prodejce nabízí mnoho variant čalouněného nábytku, a to včetně oblíbených sedacích souprav v různých tvarech a velikostech. V sortimentu zboží pak nechybí ani stoly, stolky a solitéry.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.