Proč se vyplatí si za střechu připlatit?

Venkovní posezení má celou řadu využití a rozhodně se vyplatí do něj nějaké peníze vložit. Doba je ale zlá a lidé dnes šetří skoro na všem, třeba i na zastřešení. To však není dobrý nápad, jelikož střecha, stejně jako podlaha je základ.

phoca

Není moudré šetřit za všech okolností

Mít venkovní posezení bez střechy je samozřejmě hodně odvážné, nicméně zvolit vyloženě lacinou střechu také nepatří do kolonky ideálních řešení. Levné se sice automaticky nerovná špatné, avšak v tomto případě tomu tak skutečně je.

Za malé peníze je možné sehnat tak akorát nepříliš užitečný slunečník, případně party stan, což jsou možnosti, jež je raději dobré hned z kraje zavrhnout.

Kdo chce používat zahradní prostory k posezení s přáteli či konání večírků i během nepříliš přívětivého počasí, ten by měl sáhnout po něčem trvanlivějším, co mu neodnese první silnější vítr. Dobrou volbou je kupříkladu klasická pergola.

Vyrábí se z více druhů surovin

Pergoly nejsou žádnou novinkou. Běžně se používaly již v dávné antice, ovšem tehdy bez dnes tradičních střech. Ty byly obvykle tvořeny pouze popínavou révou, která z pochopitelných důvodů nechránila před deštěm.

Novodobé verze se už běžně prodávají s polykarbonátovou, taškovou či jinou moderní střechou. Jsou tedy účinné nejen vůči slunci, ale také proti dešti.

Jednotlivé druhy se dělí nejen podle střechy, avšak rovněž i dle použitého materiálu pro samotnou kostru. Ta může být kovová, dřevěná, či dokonce plastová.

Kov a plast jsou bezúdržbové materiály, o dřevo je nezbytné se starat. Na druhou stranu vypadá skvěle kdekoliv a s vhodnou péčí vydrží dřevěné konstrukce sloužit i několik desetiletí.

Prefabrikát

Zastřešení terasy pomocí pergoly rozhodně nemusí být finančně náročné. Existuje celá řada modelů, které se prodávají za docela malé peníze. Navíc člověk může nějakou tu stovku ušetřit, když si koupenou pergolu postaví sám svépomocí.

Vzhledem k tomu, že jde ve většině případů o prefabrikované stavebnice, nejde o nic složitého. Zahradní pergola https://www.pergola-drevena.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany je i díky tomu velmi dobrou možností, jak zastřešit své venkovní posezení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.