Tepelná čerpadla jako alternativní systém vytápění

shutterstock.com

shutterstock.com

Stále více aktuálním tématem je změna systému vytápění v rodinném domě. Domácnosti často platí za provoz velmi vysoké částky a výhledy do budoucna nejsou zrovna růžové. Cena energií se bude zvyšovat, a proto se mnozí poohlížejí po novém způsobu vytápění. Optimální řešení se může skrývat v pořízení tepelného čerpadla Mitsubishi Zubadan. Čím je výjimečné?

Japonské čerpadlo vzduch-voda

Velice komfortní užití nabízí čerpadlo Mitsubishi Zubadan, které využívá princip vzduch/voda. Mezi jinými typy tepelných čerpadel vyniká velkým topným výkonem, který dokáže fungovat i při velmi nízkých venkovních teplotách.

Porovnání výkonu různych typů čerpadel, zdroj: ctcplzen.cz

Porovnání výkonu různych typů čerpadel, zdroj: ctcplzen.cz

Tepelná čerpadla Mitsubishi Zubadan využívají energii z okolního prostředí – venkovního vzduchu. Tato energie je zužitkována a slouží k vytápění, ohřevu vody anebo naopak k chlazení v letních měsících.

Výhody tepelného čerpadla Zubadan

 • Plynulá regulace výkonu
 • I při teplotě -15°C zachovává 100% topný výkon
 • Při teplotě -25°C je k dispozici 75 až 80% topného výko nu.
 • Teplota voda až 60°C.
 • Vysoký topný faktor (COP) až 4,40 při podmínkách A7/W35
 • Umístění venkovní jednotky až 75 metrů od tepelného výměníku.
 • Kompaktní rozměry.
 • Nízká hladina hluku.
 • Nepotřebuje žádné vrty ani zemní kolektory.
Tepelné čerpadlo Mitsubishi ZUBADAN při -25°C, zdroj: ctcplzen.cz

Tepelné čerpadlo Mitsubishi ZUBADAN při -25°C, zdroj: ctcplzen.cz

Nízké provozní náklady

Hlavní výhodou tepelného čerpadla Mitsubishi Zubadan je to, že za roční provoz domácnosti v rodinném domě zaplatíte jen zlomkovou cenu, kterou jste zvyklí platit. Tepelné čerpadlo slouží jako hlavní zdroj energie a dům nepotřebuje další dohřev. Tepelné čerpadlo představuje ekologické a téměř beznákladové řešení.

Věděli jste, že máte nárok na nižší sazbu za elektrickou energii?

Máte-li doma zapojeno tepelné čerpadlo, automaticky vám vzniká nárok na dvousazbové tarify D55d (tepelná čerpadla uvedená do provozu do 31. 3. 2005) nebo D56d (novější tepelná čerpadla). Platnost nízkého tarifu je stanovena na dobu 22 hodin denně, zbývající 2 hodiny platí vysoký tarif (konkrétní hodiny se v průběhu roku mění). Více naleznete na stránkách ČEZ.

Nezalekněte se pořizovacích nákladů

Pořizovací ceny tepelných čerpadel Mitsubishi Zubadan nejsou zanedbatelné, ale nenechte se ovlivnit prvotním dojmem, investice se vám za několik let vrátí na ušetřených nákladech. Před samotnou instalací si nechte spočítat návratnost přímo pro váš dům.

S tepelným čerpadlem Mitsubishi Zubadan si to můžete vyzkoušet. Díky cenám ostatních energií má však poměrně rychlou návratnost. U běžného rodinného domku se může roční úspora vyšplhat na dvacet i třicet tisíc korun, další možností úspor jsou státní dotace (v rámci programu Nová zelená úsporám výměnou starého kotle). Podle propočtů by návratnost investice tohoto tepelného čerpadla měla být zhruba šest let.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Tepelná čerpadla jako alternativní systém vytápění

 1. Lump napsal:

  Můžu se zeptat na přibližnou cenu tohodle čerpadla?

 2. Daggie napsal:

  my jsme tepelne cerpadlo vzduch zeme kupovali za 55 000kc, jedna z nejlevnejsich variant

Komentáře nejsou povoleny.