Rekonstrukce koupelny: Skleněné sprchové kouty

zdroj: shutterstock.com

shutterstock.com

Dnes koupelna představuje nejen místo pro každodenní hygienu, ale také místo, kde relaxujete a odpočíváte po náročném pracovním dni. A není nic příjemnějšího, než přijít domů z práce a dát si horkou sprchu. Do koupelen se v posledních letech dostávají do popředí hlavně skleněné sprchové kouty, které plní jak estetickou, tak i praktickou funkci. V dnešním článku se na skleněné sprchové kouty podíváme podrobněji.

Sprchové kouty na zakázku

Celoskleněné sprchové kouty si vás podmaní svým elegantním designem. Ale kromě krásného vzhledu mají sprchové kouty i praktické uplatnění – ušetříte spoustu vody a dopřejete si relaxační sprchu. Na trhu dnes existuje spousta dodavatelů skleněných sprchových koutů.

Tip: Ideální je zakomponovat i posuvné skleněné dveře

Nevýhodou ale je, že tito dodavatelé nabízí kouty ve standardních rozměrech a s designem, který má v koupelně každá druhá domácnost. Preferujete-li originalitu a atypičnost, nechte si udělat skleněný sprchový kout na míru, aby zapadl právě do vaší koupelny. Můžete si tak snadno vytvořit pomocí skleněné dělící příčky i nestandardní rozměry. Fantazii se meze nekladou.

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Sprchový kout z bezpečnostního skla

K výrobě skleněných sprchových koutů se nepoužívá klasické sklo, ale sklo bezpečnostní, tepelně tvrzené. K dostání je o různých sílách – nejčastěji 8, 10 a 12 mm, ale je možné si objednat i silnější sklo. Jak už samotný název napovídá, bezpečnostní sklo zajišťuje vaši bezpečnost. Je vyrobeno speciální technologií, a tak se nemusíte bát jeho rozbití a křehkosti.

Následně je důležité si zvolit typ skla – čiré či zdobené. Jestliže vám nevadí, že půjde do sprchového koutu dobře vidět, můžete zvolit první variantu. Pokud si chcete v koutě zachovat soukromí, nabízí se vám sklo zdobené, přes které nejde příliš vidět.

Údržby sprchového koutu se nemusíte bát

Na první pohled se zdá, že je skleněný sprchový kout náročný na údržbu. Opak je ale pravdou. Moderní sprchové kouty mají svá skla opatřena nanovrstvou, která slibuje snadnou údržbu a ochranu před poškozením. Voda jednoduše steče a nezanechá po sobě stopy. Kdo si to nevyzkouší v praxi, asi nebude věřit jak velký je to rozdíl oproti obyčejnému sklu.

Tato vrstva lze později i obnovovat, stačí si od výrobce sprchového koutu koupit speciální tekutinu a nanést ji na váš sprchový kout.

Příspěvek byl publikován v rubrice Koupelny se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.