K čemu slouží olověné akumulátory a jaké jsou nejpoužívanější?

Akumulátor dodává energii věcem, které denně používáme. Od dětských autíček přes sekačky až po auta. Nejrozšířenější je akumulátor o síle 12 V.

akumulátor

12V akumulátor – využití

Existuje mnoho typů zdrojů energie, nejčastější je 12V akumulátor, který popohání elektronické systémy UPS, EZS, EPS, RBC kity, sekačky, echoloty, sonary, záložní systémy výtahů i hračky. Například firma EMOS poskytuje kvalitní a spolehlivé bezúdržbové olověné akumulátory, jež můžete využít jako náhradní baterie pro záložní zdroje energií. Pokud vás zajímá, na jakém principu tyto produkty pracují, tak se jedná o akumulátory, jež mají vsáknutý elektrolyt ve sklo-laminátových mikrovláknech. Ta jsou součástí separátorů mezi olověnými deskami, které vytvoří skelné rouno, do něhož se elektrolyt vsákne, takže nehrozí vylití kyseliny jako dříve. Pojistné ventily zabrání i výbuchu v případě, kdy by došlo k zaplynování.

Olověný akumulátor využijete všude

Dnes se věnujeme olověným akumulátorům. Tyto zdroje je nutné před prvním použitím nabít. K tomuto účelu se využívá příslušný napájecí zdroj nebo nabíječ podporující AGM technologii. Tento prvek má hodnotu nabíjecího napětí 14,4 V pro 12V akumulátory a 7,2 V pro 6 V akumulátory. Akumulátor olověný od zmíněné firmy EMOS je většinu vybaven terminály FASTON, které se používají v elektronických a elektrických zařízeních a automobilovém průmyslu. Jejich devízou je, že umožňují rychlé připojení vodiče a konektoru k baterii. Jestli sháníte nejen akumulátory, mrkněte na sortiment EMOS. Firmy s více jak 30letou tradicí ve sféře produktů drobného domácího elektra. Nakoupíte tu zejména baterie, světelné zdroje pro domácí i průmyslové použití, dále drobná elektronická zařízení jako multimetry, zkoušečky, zvonky. Jedná se o firmu s mezinárodním dosahem, v 5 zemích zaměstnávají více než 450 lidí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.