Mramor jako stále oblíbenější imitace kamene

Zahrnuje plánovaná rekonstrukce bytu také rekonstrukci koupelny, případně kuchyně? Pokud byste se v ideálním případě chtěli poradit s bytovými designéry, ti by vám určitě řekli, že trefou do černého je mramor. Nemusí se však jednat o mramor v pravém slova smyslu, nýbrž o jeho náhražku, která dokonale zapadne ke každému dřevu. V současné době je mramor k dostání ve formě dlažby, jež se může vyjímat právě v koupelnách, případně v kuchyňských koutech. 

bathroom

Imitace mramoru zajišťuje stále exkluzivní vzhled

Domnívat se, že pouze mramor jako takový zajišťuje exkluzivní vzhled je mylné. I jeho imitace mohou být naprosto fantastické, pokud víte, jak s ním pracovat. Na první pohled se však jedná o něco, co má opravdu exkluzivní design, nádherně vypadá, navíc ho lze použít nejen jako obklad koupelnových zdí.

Mimochodem, věděli jste, že mramor nejen, že luxusně vypadá, ale také má zvláštní moc? Umí uklidňovat, ostatně i proto se hodí právě do koupelen, které už pár století slouží jako typické odpočinkové zóny.

Imitace jsou cenově dostupné

Jak bylo zmíněno, mramor je stále oblíbenější. Nemusíte si však kupovat kámen jako takový, ale můžete si pořídit jeho imitaci, která je cenově dostupnější. Navíc s ní není ta práce tak náročná, je uživatelsky také velmi přívětivá. 

Pokud jste se domnívali, že s imitací mramoru budete mít celkem starost, protože ji nebudete moct sehnat, spletli jste se. Nádherně vypadá nejen černé provedení, ale také žíhané bílé nebo šedé zbarvení, které může být lehce „prošpikované” zelenou nebo modrou či zlatou.

Jinými slovy alternativ této imitace mramoru je opravdu mnoho. Stačí si vybrat tu, která se vám nejvíce líbí a která vám nejvíce zapadne do vaší oázy klidu a pokoje.

Imitace má několik výhod

V porovnání s tradičním mramorem v pravém slova smyslu má jeho imitace několik výhod. Především mluvíme o té praktické stránce. Je totiž kupříkladu dobře odolný proti jakýmkoli uklízecím prostředkům, dokonce i proti těm chemickým, což se o pravém mramoru říct nemůže.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bytová jádra. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.