5 důvodů proč při rekonstrukci zvolit závěsné WC

zdroj: shutterstock.com

shutterstock.com

Při rekonstrukci toalety se stále více využívá možnost zabudování závěsného WC. Na rozdíl od volně stojícího WC přináší závěsné modely mnoho výhod nejen při užitných vlastnostech, ale také ve vzhledu. Závěsné WC dokáže okamžitě zdvihnout úroveň celé místnosti. Pokud se pro tuto volbu rozhodnete, nebudete litovat. Existuje 5 hlavních důvodů, proč dát závěsnému WC přednost před volně stojícím.

1. Elegantní a moderní vzhled

Tuto výhodu oceníte nejen vy, ale také vaše návštěvy. Závěsné WC se díky svému designu nestane pouze výbavou toalety, ale její okrasou.  U závěsného WC nikde nejsou prvky, které by rušily jeho vzhled. Nádržka i přívod vody jsou zabudovány ve zdi. Závěsné WC již na první pohled působí moderně, odlehčeně a příjemně.

2. Snadná údržba a čistota

Závěsné WC je méně náročné na údržbu a lépe se udržuje v čistotě. Pod mísou je volný prostora umožňuje snadnější vytírání. Nikde na WC nejsou zákeřná místa, ve kterých by se usazovaly nečistoty a těžko se odstraňovaly. Ze zdi kouká pouze mísa, která se dá jednoduše mýt i čistit.

Koupelna spojená s WC, zdroj: shutterstock.com

Koupelna spojená s WC, zdroj: shutterstock.com

3. Úspora vody a tišší napouštění

Napouštěcí mechanismus a nádržka u závěsného WC také přináší úspory v domácnosti. Díky tomu, že nádržka i přívod vody jsou zabudovány ve zdi, je chod celého přístroje tišší. Napouštění vody téměř neuslyšíte. Splachovací mechanismus je vždy vybaven dvěma možnostmi splachování. Při malém splachování se uvolní do mísy 3 litry vody. Při velkém spláchnutí je to 6 litrů. Díky tomu máte množství vody vždy pod kontrolou a šetříte.

4. Dobrá volba pro menší prostory

Závěsné WC se velice hodí i pro instalace do menších prostor. Závěsné WC zabírá stejný prostor, jako volně stojící. Díky nádržce ve zdi ovšem působí menším dojmem a dokáže celou místnost opticky zvětšit. Naopak stěna, která skrývá nádržku může posloužit jako odkládací místo. Právě při rekonstrukci bytu je ideální příležitost zlepšit si bydlení.

5. Výšku zavěšení si volíte sami

Na rozdíl od volně stojících WC si výšku závěsného modulu můžete sami zvolit. Možnost výšky je nastavitelná. Nižší zavěšení je vhodné pro domácnosti s malými dětmi, kterým se lépe sedá na menší WC. Vyšší zavěšení ocení především starší lidé, kterým se bude lépe vstávat. Závěsné WC jsou testovány až na váhu 400 kilogramů. díky těmto vlastnostem jsou závěsná WC vhodná do každé domácnosti.

Obavy, že vás záchod neunese jsou tak liché. Moderní bydlení je takové, které skloubí estetickou a užitnou hodnotu, což závěsné WC bez výhrad splňuje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bytová jádra se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.