Na co se zaměřit při koupi gramofonu?

Gramofony

Mnozí lidé, kteří uvažují o koupi gramofonu, si lámou hlavu nad některými otázkami. Bude gramofon kompatibilní s mými deskami? Jaké další příslušenství budu ke gramofonu potřebovat? Tyto otázky jsou zcela oprávněné. Gramofony nejsou jako současné digitální přehrávače, u kterých stačí jen zmáčknout tlačítko.

Jaké rychlosti gramofonu budu potřebovat?

Pokud máte sbírku starších desek, jistě jste si všimli, že desky existují v různých velikostech, tloušťkách a dokonce i barvách. Zvuk záznamu je ovlivněn rychlostí, jakou se deska na gramofonu otáčí. Existují dvě rychlosti, při kterých se většina nahrávek přehrává: 45 ot / min (singly) a 33 ot / min (LP desky). Tyto rychlosti by proto neměly na vašem gramofonu chybět. Pro přehrávání některý velmi starých desek budete však potřebovat rychlost 78 otáček za minutu. Tyto desky byly populární ve dvacátých až čtyřicátých letech minulého století, ale jejich výroba skončila v polovině padesátých let. Pokud tento typ desek nevlastníte a neplánujete si jej pořizovat, vystačíte si s dvourychlostním gramofonem, který přehrává rychlostí 45 a 33 otáček za minutu. Pokud navštívíte e-shop htpshop.cz, budete si zde moci vybrat z velkého množství kvalitních gramofonů, které dokáží uspokojit široké spektrum zákazníků od nenáročných posluchačů až po audiofily s dokonalým sluchem, pro které je dost dobré jenom to nejlepší.

Koupí gramofonu výdaje většinou nekončí

I ten nejlepší gramofon přehrává hudbu jen tak dobře, jak kvalitní jsou ostatní komponenty hifi soustavy, ve které je zapojen. Signál z přenosky musí být nejprve zesílen v předzesilovači, poté v zesilovači a nakonec proměněn v hudbu v reproduktorové soustavě. Je jasné, že tyto komponenty musí svou kvalitou odpovídat gramofonu. Navštivte online obchod htpshop.cz, kde najdete vše potřebné k sestavení dokonalé hifi soustavy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.