Jak vylepšit vzhled vaší předsíně? Vstupními dveřmi!

shutterstock.com

shutterstock.com

Říká se, že celkový dojem návštěvníků se odvíjí od toho, co při vstupu do vašeho bytu uvidí jako první. V drtivé většině případů je tvůrcem tohoto prvního dojmu předsíň. Při její rekonstrukci nevybírejte pouze nový nábytek, podlahu nebo barvu zdí, ale zaměřte se také na vchodové dveře. Můžete vybírat z různých barev a kombinací.

Všechny prvky v předsíni by měly spolu tvořit designově jednotný celek. Při výběru dveří věnujte pozornost nejen vzhledu, ale také bezpečnosti. Hezky vypadající dveře bez bezpečnostních prvků mohou totiž potěšit nejen vás, ale také případné zloděje, kterým ušetří práci.

I bezpečnostní dveře mohou být hezké

Myslíte si, že bezpečnost a design nejdou dohromady? Omyl! Dveře, splňující přísné bezpečnostní normy, dnes dokáží nejen ochránit váš majetek, ale díky nepřebernému množství dekorativních motivů být také ozdobou vaší předsíně. Od obyčejných designových dveří jsou pak zcela k nerozeznání, ale jen na první pohled.

Bezpečnostní dveře se na první pohled od běžných příliš neliší, zdroj: htdvere.cz

Bezpečnostní dveře se na první pohled od běžných příliš neliší, zdroj: htdvere.cz

Bezpečnostní dveře totiž, na rozdíl od těch obyčejných, nejsou vyrobeny z dřeva nebo překližky. Jejich základ by měla podle odborníků z firmy HT Dveře vždy tvořit ocelová konstrukce, chránící dveře před odvrtáním a vysazením z pantů. Na ni se za horka natavuje kvalitní fólie ve velmi věrohodném dekoru dřeva, která je navíc odolná proti oděru a velmi dobře se udržuje. Vybrat si můžete z nepřeberného množství imitací dřeva tak, aby bezpečnostní dveře do vaší předsíně stylově zapadly.

Jakmile budete mít vybraný vhodný vzhled dveří, nezapomeňte zkontrolovat, zda splňují také všechny potřebné bezpečnostní prvky. Podle odborníků z firmy HT Dveře by měly kvalitní dveře splňovat následující 4 požadavky:

  1. Měly by mít již zmíněnou ocelovou konstrukci s natavenou kvalitní dekorativní fólií.
  2. Po bočních a horní straně konstrukce by měly být dveře vybaveny bezpečnostními čepy, které dveře chrání před vysazením z pantů.
  3. Pozornost byste měli věnovat také bezpečnostnímu zámku a kování. Zámky vždy pořizujte dva – centrální zámek tak nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.
  4. S novými dveřmi byste vždy měli měnit také zárubeň.

Pokud chcete mít 100% jistotu bezpečnosti, nestačí pouze nasadit nové dveře do původních zárubní. Zabezpečení vašeho majetku tím sice zvýšíte, ale dveře nebudou dostatečně těsnit. Nové dveře jsou pro starou zárubeň navíc příliš těžké a zatěžují panty. Výsledkem toho může být zničení zárubně a její následná výměna. Nové zárubně vám dodavatelé připraví v dekoru ladícím se samotnými dveřmi, takže se stanou nezaměnitelným doplňkem celkového vzhledu vaší předsíně.

Autor: Jiří Vyklický

Publikuji články o stavebnictví a bydlení se specializací na bezpečnostní problematiku. Dlouhodobě pracuji ve firmě www.htdvere.cz, která je zaměřena na prodej bezpečnostních dveří.
Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.