Masážní vana se hodí i do vaší koupelny

shutterstock.com

Odpočinek ve vaně je pro spoustu z nás doslovným relaxačním rituálem, který si dopřáváme vždy, když je možné. Pokud vám ale už obyčejná vana nestačí a chtěli byste tyto chvíle ve vodě ještě více zpříjemnit, pak se nabízí masážní provedení, díky kterému se může každodenní koupel stát ozdravnou a blahodárně působící procedurou. Jaké jsou druhy?

Tvar vany – je libo klasický nebo raději atypické provedení?

Masážní vany se vyrábí v různých tvarech. Velice oblíbené jsou rohové, klasiku představují obdélníkové. Výjimkou nejsou ani atypická provedení, které přijdou vhod majitelům koupelen s neobvyklými dispozicemi. Speciální kategorií jsou vany samostatně stojící.

Vhodný obklad do koupelny vybírejte také dle umístění a velikosti vany.

Dopřejte si relax společně

Co se týče rozměrů, lze pořídit i vanu, ve které se mohou komfortní vodní masáži oddávat dva lidé společně. Obdobná rozmanitost panuje i v otázce materiálů či osvětlení top light. Vedle akrylátu, smaltu nebo laminátu může být masážní vana vyrobena i z umělého mramoru. Konečného efektu můžete dosáhnout nákupem vany se zabudovaným systémem, nebo můžete tu stávající doplnit samostatnými součástkami, i když komfortu masážní vany takové řešení nedosahuje.

zdroj: hobbypredajna.sk

Co všechno masážní vana dokáže?

O tom, jakou masáž konkrétní model vany poskytuje, rozhoduje typ vybavení a výkon. Zpravidla je však základem perličková koupel, u níž bývá umožněno korigovat proud vzduchu, tedy intenzitu působení bublinek na lidské tělo. Díky tryskám rozmístěným dle jednotlivých zón na těle člověka je také možné volit vodní masáž určenou na konkrétní oblast, například na záda nebo nohy apod.

Někteří výrobci spolupracují s lékaři, díky čemuž je možné systém masážní vany navrhnout tak, aby byl pro zdraví co nejvíce přínosný.

Jak masážní vana funguje?

Princip funguje na základě čerpání vody z vany, která je v systému dále využívána společně se vzduchem pro správný chod jednotlivých trysek. Nedochází tak k plýtvání vody, avšak tímto prouděním se voda rychleji ochlazuje.

Základem kvality je u masážní vany potrubí, co nesmí podléhat působení tlaku vody. V případě prověšení by se v něm totiž posléze držela voda, a tak se tvořily nežádoucí plísně. Je také dobré čas od času vanu nechat běžet na prázdno ze speciálním přípravkem, aby se tyto rozvody vyčistily od usazenin.

Při výběru tak nepohlížejte pouze na vzhled nebo tvar vany, ale berte v potaz i technické provedení. Obzvlášť některé levnější výrobky s tím mívají problém. Po dokončené rekonstrukci koupelny se pak tyto záležitosti řeší dost špatně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Bytová jádra se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.