Průvodce výměny oken a dveří od A do Z

V mnoha starších domech jsou už nevyhovující okna, která velmi často špatně těsní, jejich životnost dosloužila a je tedy čas na jejich výměnu. Se zkušenými odborníky to ani nemusí být tak složité, jak se na první pohled může zdát tomu, kdo se v daném oboru neorientuje. Vlastně ani nemusí, protože profesionálové ho celou výměnou provedou.

začištění oken po výměně

Konzultací a zaměřením v bytě nebo domě to začíná

Vše začíná konzultací s odbornou firmou, během které proberete nejdůležitější body, tedy jaký typ oken si představujete, v jaké cenové relaci, použitý materiál a design. Pak z nabídky vyberete ta okna, případně i dveře, které nejvíce odpovídají vašim požadavkům. Nato k vám přijede technik a veškeré otvory a prostory ve vašem domě nebo bytě přeměří moderní technikou. Současně vám může nabídnout i některá vylepšení, aby vaše představy o oknech byly bohatě naplněny.

Detaily je nutné doladit

Zatímco konzultací je navržen hrubý obrys celé práce, je třeba posléze doladit ostatní detaily, aby všechno do sebe dobře zapadalo. Znamená to hlavně, jestli budete chtít namontovat také žaluzie nebo raději předokenní rolety, jak by měly vypadat venkovní a vnitřní parapety, zdali se vám budou hodit sítě proti hmyzu.

S tímto souvisí také přesná cena produktů a služeb, takže budete vědět, na kolik vás výměna oken přesně vyjde. Cenová nabídka obsahuje cenu za vámi vybrané produkty, jejich montáž, zednické práce a také ekologickou likvidaci starých oken a dveří.

Svou objednávku už jen potvrdíte

Jakmile máte v ruce cenovou nabídku s tím, že výměna oken a dveří je teoreticky celá navržená, je možné přistoupit k potvrzení objednávky. Pak už nic nebrání v tom, aby se odborná firma pustila do práce v termínu, který si společně domluvíte. Následuje samotná montáž oken, začištění ostění po výměně, předání hotového díla, stanovení záruky a nabídka záručního i pozáručního servisu.  

Jak sami vidíte, proces výměny oken je ve spolupráci s profesionály mnohem jednodušší, než jste si možná mysleli.

Zdroje:

https://www.jis.cz/ladeni-detailu/

https://www.jis.cz/potvrzeni-objednavky/

https://www.jis.cz/montaz-a-zacisteni/

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.