Levné vytápění pomocí akumulačních kamen

shutterstock.com

shutterstock.com

Cena elektřiny dnes těší málokoho z nás. O to více žehrají majitelé domácností, kteří místnosti vytápějí právě pomocí elektřiny. Roční výdaje pak rozhodně nejsou malé, ba spíše naopak. Otázkou je, zda se nevyplatí investovat do zcela jiného systému vytápění. Určitou úlevu může také přinést investice do efektivních akumulačních kamen.

Využití a princip akumulačních kamen

Využití akumulačních kamen je výhodné všude, kde se topí elektřinou. Kromě klasických přímotopů jsou akumulačních kamna vhodná hlavně pro chaty a chalupy, dají se však samozřejmě využít také pro topení v klasických rodinných domech.

Princip akumulačních kamen je celkem prostý. Během nočního tarifu, kdy je elektřina levnější, kamna kumulují teplo ve vyzdívkách, které se nacházejí u topných tyčí. Nakumulované teplo pak během dne vytápí místnosti.

Sníží se vám náklady na vytápění domu

Při vhodně zvoleném typu akumulačních kamen může být úspora elektřiny poměrně výrazná, respektive náklady na vytápění se sníží oproti běžnému systému elektrického topení. Akumulační kamna se hodí pro vytápění obytných místností, koupelen, toalet, praktické je jejich využití také například v předsíních a vstupních halách.

Pakliže využíváte elektrické vytápění, je dobré mít nainstalovaný termostat, pomocí něhož lze snadněji ovládat teplotu v místnosti a tím regulovat spotřebu elektřiny. I termostat tak v konečném důsledku přispěje ke snížení nákladů za vytápění domácnosti.

Vhodně zvolené elektrické vytápění, ať už v podobě moderních přímotopů, akumulačních kamen či jiných typů, vám ušetří peníze. Elektřina sice levnější asi už nebude, ale alespoň jí doma tolik nespotřebujete. Ročně se takto dá ušetřit až několik tisíc korun. Vždy je však potřeba opravdu pečlivě zvážit, zda se daný vytápěcí systém skutečně vyplatí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Levné vytápění pomocí akumulačních kamen

  1. Rekonstrukce bytu napsal:

    Při poslední rekonstrukci jsme si do obývacího pokoje nechali namontovat podlahové vytápění a je o dost účinnější než klasické radiátory a jakákoliv kamna. V každém případě nedoporučuji se do podlahového topení pouštět osobně, původně jsem to měl taky v plánu ale když jsme pak viděl kolik práce to stavební firmě dalo, byl jsem rád, že jsem si to rozmyslel.

Komentáře nejsou povoleny.