Jak zajistit úsporu místa při instalaci šatní skříně

shutterstock.com

shutterstock.com

Šatní skříně jsou nedílnou součástí vybavení bytu. Slouží k odkládání veškerého oblečení, od bund až po spodní prádlo. Zejména v malých bytech je ale často problém s jejich umístěním, neboť špatně zvolené šatní skříně mohou zabírat značnou část interiéru místnosti. Úsporu v tomto ohledu může přinést řešení v podobě skříně s posuvnými dveřmi.

U skříně s posuvnými dveřmi je důležité, že není zapotřebí počítat s volným prostorem před skříní. Dveře se totiž zasouvají, zatímco klasické křídlové dveře se otevírají směrem ven. Úspora místa je tak poměrně značná.

K výběru šatní skříně s posuvnými dveřmi je dobré přistoupit už při samotném zařizování domácnosti. Pakliže ale již doma máte starou skříň, lze ji samozřejmě za nový typ s posuvnými dveřmi vyměnit prakticky kdykoliv.

Šatní skříně s posuvnými dveřmi nevyžadují stavební úpravy v domácnosti

Pro skříně s posuvnými dveřmi není zapotřebí dělat takřka žádné stavební úpravy v bytě. Ideální je, pokud zvolíte variantu vestavěné šatní skříně, která dokonale vyplní veškerý prostor u zdi, kde tak nevznikne žádný zbytečně volný prostor.

Vestavěná skříň i menší velikosti nabízí mnohem více prostoru nežli větší klasická volně stojící skříň, a to právě z toho důvodu, že využívá celého prostoru do posledního centimetru.

Šatní skříň Samanta – vkusný nábytek do domácnosti

Šatní skříně s posuvnými dveřmi se dají pořídit v mnoha variantách, z tradičních i moderních materiálů. Pěknou ukázkou moderní šatní skříně, která šetří prostor díky posuvnými dveřím, je šatní skříň Samanta, kterou nabízí internetový obchod nabytek-elegance.cz.

Tato šatní skříň je vyrobena s ohledem na maximální funkčnost. Hlavním materiálem, z něhož se skládá, jsou vysoce odolné lamino desky, které jsou opatřeny ABS lištami. Tím jsou ještě lépe chráněny proti případnému poničení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.