Kámen jako součást domova

Kámen představuje přírodní materiál, který dokáže skvěle doplnit interiér domu nebo bytu. Dodává mu na honosnosti, sofistikovanosti a rozhodně nemusí působit studeně. Podívejte se například do italských domácností: kámen zde tvoří hlavní prvek společně se dřevem. A protože jsou právě Italové známí svým vytříbeným estetickým cítěním, můžeme se od nich nechat směle inspirovat. Kamenné obklady se používají jak v interiérech, tak bývají součástí zahrad a fasád. Záleží jen na vaší kreativitě, jak tento úžasný materiál využijete.

Kámen v interiéru

Tradičně se kamenné obklady využívají v koupelnách nebo kuchyních. Vany či umyvadla vyrobená z kamene dokáží zcela změnit celkový vzhled koupelen a kuchyním zase kamenné obklady dodávají příjemný a svěží středomořský ráz. Použít je můžete i na chodbách a v prostorných halách, kde se v kontrastu s bílou zdí stávají dominantním dekoračním prvkem.

Externí využití obkladového kamene

Chata, chalupa i rodinný dům si zaslouží krásné okolí. A především potěší vás, neboť jistě rádi trávíte čas na čerstvém vzduchu ve své zahradě. Pokud přemýšlíte o renovaci pozemku a bezprostředního okolí domu, zvažte obkladový kámen – kámen Donat, který působí přirozeně a dokresluje útulnou atmosféru obydlí. Kamenné zídky, terasy, pěšinky, i venkovní krby vypadají harmonicky a vydrží na věky.

Kámen jako součást fasády

Takzvané obkladové pásky na fasádu – kámen Donat váš dům z venku zcela promění. Hojně se využívají při stavbách nových domů, ale není problém tento prvek zakomponovat do staré zástavby. Obkladové pásky z přírodního kamene jsou odolné vůči mrazu i silnému větru, tudíž se nemusíte bát případného poškození.

Přírodní materiály mají navíc tu výhodu, že s nimi prakticky nemůžete nic zkazit, co se estetiky týče. Kámen i dřevo vypadají v každé své podobě krásně a pozitivně působí na své okolí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům, Koupelny, Kuchyně, Zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.