Dřevěný dům v moderním stylu

Moderní dřevostavby nabízí pohodlné a velmi příjemné bydlení, kde uspoříte díky nejmodernějším technologiím a dobře propracovaným projektům. Současné domy ze dřeva jsou řešeny ekologicky a nejčastěji se provádí kombinace se sklem. 

saunové palubky

Moderní trendy v domě

V nejmodernějších typech domů se rafinovaně prolínají vnější a vnitřní prostory. Sociální kuchyně může být otevřená do jídelny, obrovské posuvné dveře po otevření odhalí elegantní a stylově zařízenou terasu. Současné terasy bývají prostornější, aby se sem vměstnaly pohovky, křesla, stolky a jiný nábytek určený pro exteriér. K ideálnímu odpočinku přispějí i dobře zvolená terasová prkna, aby se po nich dalo chodit naboso. Zároveň musí dostatečně odolávat neustálým proměnám počasí. Je jedno, zda si k realizaci vyberete jasanové, borovicové nebo smrkové palubky, nezapomeňte jim vylepšit jejich přirozenou ochranu pomocí speciálních mořidel a olejů. Dřevěné terasy se často doplňují květináči různých rozměrů, grily, krby a jinými možnostmi k vylepšení relaxace. Jde o vytvoření ideální odpočinkové zóny, kde se bude scházet celá rodina a vaši přátelé. Dřevěné podlahy umí navodit pocit tepla v domě, navíc se oceňuje jejich originální kresba. 

Sauna v domácím prostředí

Mít doma vlastní saunu dnes není nic neobvyklého. Mnoho lidí se již seznámilo s jejími pozitivními účinky na zdraví. Umí prohřát a uvolnit namožené svaly, prokrví organismus, pomůže s látkovou výměnou, postará se o psychickou pohodu a mnoho jiného. V současné době není problém sehnat již hotové modely, ale mnozí si budují vlastní sauny svépomocí. Dokonce vznikají i malá soukromá wellness centra. Pro výstavbu jsou ideální saunové palubky, které seženete v několika provedeních. K ideálním náleží palubky z olše, cedru a skandinávského smrku, protože tyto dřeviny do sebe tolik neabsorbují okolní teplo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, Zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.