Fotogalerie: Jak probíhá rekonstrukce bytového jádra krok za krokem

Rekonstrukce bytových jader je v současné době velmi častá. Nejvíce bytových domů bylo postaveno v 70-80 letech 20. století, a tak většina z nich má za sebou více než 30 let používání. Pokud vás tato rekonstrukce právě čeká, připravili jsme pro vás rozsáhlou fotogalerii z právě proběhlé rekonstrukce.

Na začátku rekonstrukce bytu bylo klasické umakartové jádro, které bylo nutné kompletně vybourat. Umakart se dnes již nepoužívá vzhledem ke své poměrně nízké životnosti (rychle ztrácí pevnost a ohýbá se).

Umakart je papír, který je vytvrzený umělou pryskyřicí. (wikipedia.org)

Původní bytové jádro, zdroj: rekonstrukce-kvalitne.cz

3D návrh nové koupelny a záchodu

Ještě před započetím prací některé stavební firmy vypracují 3D návrh nové koupelny a záchodu. Získáte tak přehled o tom, kolik místa zaberou jednotlivé sanitární prvky a zda zbude prostor na pračku, koš na prádlo, apod.

Schématický plánek, zdroj: rekonstrukce-kvalitne.cz

Můžete také upravit rozmístění obkladů v případě, že používáte barevné kombinace dlaždic a obkladů.

3D náhled pro upřesnění obkladů, zdroj: rekonstrukce-kvalitne.cz

Bourací práce postupují rychle

Nyní je na řadě nejhorší práce a to je vybourání starého jádra. Při tomto je nepořádek opravdu všude a byt je neobyvatelný. Nové jádro je pak vystavěno z betonových tvárnic Siporex o šířce 5-10cm dle toho, zda bude stěna nosná nebo v ní povedou nové rozvody.

Vyzděné jádro, zdroj: rekonstrukce-kvalitne.cz

Začíná se obkládat

Nyní se již začíná nová koupelna pomalu objevovat. Postupně s přibývajícími obklady na stěnách získávají stěny konečnou podobu. Podlaha se dělá až po dokončení obložení stěn. Celé se to nechá vytvrdnout (ideálně přes víkend) a pak se spáruje.

Obložení koupelny a záchodu, zdroj: rekonstrukce-kvalitne.cz

Rekonstrukce je dokončena

Zhruba za 7-10 pracovních dní bude rekonstrukce hotova. Pokud se nevyskytnou komplikace. Cena rekonstrukce bytového jádra na fotografiích byla 135 000 Kč.

Koupelna je po 7-10 dnech předána, zdroj: rekonstrukce-kvalitne.cz

Děkujeme za poskytnutí fotografií a kalkulace firmě Ing. Josef Nedělník, s.r.o.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bytová jádra, Koupelny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 komentářů: Fotogalerie: Jak probíhá rekonstrukce bytového jádra krok za krokem

 1. Liu napsal:

  Nádhera pozorovat jak se postupně mění koupelna… nová vypadá nádherně. Škoda že v realitě celá změna trvá tak dlouho :-)

 2. Sofi napsal:

  Kez by to u nas probihalo taky tak hladce, radeji nevzpominam na nase maratorium s prestavbou koupelny… holt remeslnici

 3. Honzin napsal:

  Vypadá to moc pěkně. Mohli byste prosím ještě uvést, jak velká je koupelna v metrech čtverčních? A uvedená cena je včetně veškeré sanitární techniky, skříněk apod.? Dík

  • Lucie Konečná napsal:

   Uvedená cena je konečná (až na některé doplňky), místnost má rozměr necelých 5m2

 4. tod napsal:

  Čekal jsem tedy o něco nižší cenu, tak malá místnost a tolik peněz. Zajímal by mě podrobný rozpočet co kolik stálo??

 5. Honza napsal:

  Podobnou rekonstrukci jsme řešili v Pardubicích s firmou PEOPS cca 130 tis. Kč

 6. Alda napsal:

  Vypadá to dost idylicky, ALE. Od toho, kdo Vám bude tvrdit, že udělá komplet ZDĚNÉ jádro za 7-10 dnů rychle pryč! Rekonstrukcí bytových jader se zabývám několik let a při dodržení technologických postupů to prostě možné není. Každý materíál potřebuje určitý čas tuhnutí, při kterém dosáhne ideální tvrdosti a odolnosti, stejně tak jako kvalitní hydroizolace, která zde není ani zmíněna. Reálná doba je okolo 14 dnů (není teď myšleno 14 dní práce). Proto firmu pro rekonstrukci vybírejte vždy s rozmyslem. Pěkný den

Komentáře nejsou povoleny.