Jak vybírat lednici a mrazák do moderní kuchyně

Zařizujete si kuchyň? Poradíme vám, jakou lednici a mrazák vybrat tak, abyste byli spokojeni. Také přinášíme tipy na to, kde by měly tyto spotřebiče stát, aby jste šetřili energií a váš pohyb v kuchyni byl co nejkomfortnější.

lednice

Ať už si svou kuchyň zařizujete v minimalistickém čistém stylu, nebo dáváte přednost rustikálnímu venkovskému stylu, v každé moderní kuchyni je samozřejmě lednice základ. A dnes, stejně jako v jiných odvětvích, je i tady velmi široký výběr. Jak se v té obrovské nabídce zorientovat?

Vybírejte podle prodejce a značky

I na poli lednic a mrazáků se můžete pěkně spálit. Pokud sáhnete po “no name” značce za podezřele nízkou cenu, můžete si být jistí, že brzy budete kupovat lednici novou. Spoléhejte se tedy na ověřené výrobce kvalitních spotřebičů a prodejce, kteří zaručují originalitu zboží. Velký výběr kvalitních lednic přináší například prodejce Okay.

Ujasněte si svoje potřeby

U nákupu ledničky musíte vědět, jak velký prostor pro uchovávání potravin potřebujete. Kromě klasické kombinované lednice s mrazákem nahoře si můžete totiž pořídit i prostornou, tzv. americkou lednici, která má dvě otevírací křídla. Ta se hodí pro velké rodiny. Naopak, pokud žijete v domácnosti sami nebo ve dvou, možná vám bude stačit malá lednice, která se vejde i do skříně. 

Lednice se také nabízí bez mrazáku, což v ní dělá více místa na čerstvé potraviny. Hodí se do těch domácností, kde se hodně zamrazuje a je tak třeba mít samostatný mrazák. Mrazáky mohou být šuplíkové nebo pultové a je čistě na vás a na vašem prostoru, který styl zvolíte. 

Kam lednici umístit?

Není ideální postavit lednici ke sporáku, topení nebo k oknu, kde bude spotřebovávat více energie. Nejlepší je postavit ji alespoň 5 cm od zdi a tak, by měla alespoň centimetr volný po stranách kvůli cirkulaci vzduchu. A co se týče umístění vůči kuchaři, určitě by měla být vlevo od pracovní plochy, a to kvůli lepší manipulaci s potravinami při vaření.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.