Jak se starat o podlahy?

Všichni z nás mají ve svém domě, či bytě podlahy. Málokdo ale ví, jak se o podlahy pořádně starat, aby nedocházelo k jejich poškozování.

Každý z nás chodí ven a tím donášíme do svých předsíní, či chodeb špínu, která opotřebovává naše podlahy. Jednu z věcí, kterou můžeme udělat jako prevenci, je pořízení si rohožky. Ta očistí nejhrubší špínu z našich bod a zamezí tím rozsáhlým devastacím vašich podlah.

Vytírat, vytírat a zase vytírat

Ať už máte například plovoucí podlahu, nebo lino důležité je vytírat. Alespoň dvakrát do týdne byste měli ochranným saponáty ošetřit při vytírání vaši podlahu. Jednou do týdne také vytřete všechny rohy, protože se tam usazuje prach.

Dřevěnou podlahu je potřeba jednou za čas vyleštit, zatímco podlahy z PVC a dlažbu jednou za čas vydrhneme. Na břidlicové a kamenné podlahy nepoužíváme nikdy mýdlo. Mohlo by je to nenávratně poškodit. Takovéto podlahy pořádně vydrhněte kartáčem a čisticím prostředkem k tomu určeným.

Jak používat leštidlo na podlahy?

Vhodný tip leštidla má za následek správný lesk podlahy. Ovšem leštidla by se měla jednou za rok důkladně obměnit, a to kompletním odstraněním toho předešlého a nanesením nového. Leštidlo můžete odstranit nejlépe amoniakem, nebo odstraňovačem vosku.

Obecně je známo, že tvrdé podlahy vydrží více a že každý typ povrchu potřebuje rozdílnou péči. PVC povrchy pravidelně zametáme, myjeme teplou vodou se saponátem a používáme leštidlo na bázi vody. Nikdy se neaplikuje leštidlo s rozpouštědlem, jinak dojde k úplnému zničení podlahy. Odolné skvrny z podlahy odstraníme emulzním leštidlem ředitelným vodou.

Na podlahu v kuchyni a koupelně používáme jiné tipy leštidel. Koupelna a kuchyň přicházejí do styku s vodou a voskové leštidlo přitom velmi klouže. Aby nedocházelo ke zraněním, tak používáme leštidlo, které je ředitelné vodou.

Starejte se tedy o své podlahy a ty vám na oplátku hodně dlouho vydrží, a to za čas strávený jejich údržbou rozhodně stojí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům, Koupelny, Kuchyně se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.