Sprchové kouty

Sprchové kouty jsou stále oblíbenější variantou zřejmě proto, že žijeme v době, kdy se voda začíná stávat vzácnou i u nás. Nákup sprchového koutu by se neměl podcenit, protože existuje velké množství, druhá materiálů i barev. Sprchový kout může působit i esteticky, tento dojem mohou navodit například barevná skla nebo dlaždice.

Jaké máme druhy?

Druhů sprchových koutu je opravdu hodně a dají se rozdělit podle různých kriterií. Prvním z nich je tvar sprchových koutů. Takto můžeme sprchové kouty rozdělit na: čtvrtkruhové sprchové kouty, čtvercové sprchové kouty, obdélníkové sprchové kouty, moderní pětiúhelníkové kouty, dveře do niky a poslední pevné sprchové kouty.

Sprchové kouty můžeme rozdělit i podle provedení, a to na sprchové kouty posuvné, které se skládají z rámového profilu a posuvných dveří. Dále máme sprchové kouty křídlové a zalamovací.

Sprchové kouty s vaničkou

Sprchové kouty s vaničkou sebou nesou několik výhod, největší výhoda je samozřejmě to, že se na sprchový kout můžeme dívat jako na klasickou sprchu i vanu v jednom. Můžeme se na ně dívat i jako na alternativu pro byty nebo domy, kam by se velká vana nevešla. Vanička může být vyrobena buď z akrylátů, nebo z přírodního mramoru.

Sprchový kout je zdravější i ekonomičtější

Je vědecky dokázáno, že při průměrném pětiminutovém sprchování se spotřebuje něco kolem padesáti litrů vody, oproti tomu do vany si napouštíte minimálně třikrát tolik vody. Doktoři se již léta snaží připomínat i hygienické a zdravotní dopady, časté ležení v horké vodě není pro tělo vůbec zdravé.

Sprchové kouty s dlažbou nebo odtokovou mřížkou

Tento druh je určen lidem, kteří k životu nepotřebují vanu a stačí jim jen sprchový kout s odtokovou mřížkou. Tento způsob sprchování patří mezi nejvíc hygienické, protože použitá voda okamžitě odtéká.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům, Koupelny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Sprchové kouty

  1. sprchové vany napsal:

    velice vám děkuji za článek! není mnoho těch, kteří se zabývají sprchovými vanami. já je poprvé zaregistroval loni na veletrhu Cersaie v italské Bologni a letos, když jsme předělávali naši koupelnu, tak byly jasná volba. Vřele doporučuji! S pozdravem, Lukáš

Komentáře nejsou povoleny.