Jak nakládat s odpadem

Věděli jste, že z pohledu zákona je odpad movitou věcí, které má člověk v úmyslu se zbavit, anebo má k tomu dokonce povinnost? Problematikou odpadů, jež se v posledních desetiletích stala skutečným globálním tématem, se zabývá zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech dělící jej do několika kategorií.

Problematika odpadového hospodářství

Jako fyzické osoby se po valnou část našeho života setkáváme s odpadem komunálním, tedy odpadem vyprodukovaným v naší vlastní domácnosti, a o nějž má povinnost postarat se místní územněsprávní jednotka. Ta za tím účelem vybírá od svých občanů poplatky. Jenže i v domácnosti se čas od času vyskytne nějaká movitá věc, které se v rámci komunálních odpadových služeb zbavit nemůžeme. Vedle nebezpečných odpadů jakými jsou mimo jiné vysloužilé obrazovky, baterie, tonery a nejrůznější barviva a chemické látky, je to především suť, se níž si musíme poradit na vlastní pěst.

Pomoc při odstranění suti

Na vlastní pěst v tomto případě naštěstí neznamená, že svůj automobil podrobíte změně v auto nákladní a prostřednictvím kolečka do něj suť, jež zbyla po zbourání zahradního altánku, budete sami nakládat. O odvoz suti a odpadu včetně jejich likvidace se postará odborná firma!

V Praze a jejím okolí se lze obrátit na společnost Odvoz-sut.cz. Je lhostejné, jaké stavební práce nebo úpravy doma provádíte. Ať už se potřebujete zbavit staré kuchyňské linky, podlahových krytin, oken nebo dokonce odpadu vzniklého při celkové rekonstrukci bytu či domu, profesionálové vám s tím za použití špičkového zařízení a velmi výkonné techniky pomohou.

Pracovníci z firmy Odvoz-sut.cz se nezaleknou sebevětšího objemu odpadu ze stavby i ze zahrady. Ovšem nezapomínejte na to, že odpad definovaný jako nebezpečný musí zlikvidovat jiná firma, pro takovouto činnost akreditovaná.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, Ostatní, Zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.