Jaké jsou moderní typy zrcadel do koupelny

Vybrat si ideální zrcadlo do koupelny není zrovna snadné. Přece jenom se snažíme o to, aby nám v interiéru bylo velmi příjemně, koupelna má působit tímto dojmem. Aktuální nabídka na trhu zahrnuje řadu druhů zrcadel, což nám výběr do jisté míry ještě stěžuje. I když jsou LED zrcadla trendem, pojďme se seznámit s aktuálními typy.

LED zrcadla

LED zrcadla nejen do moderních koupelen

Zrcadlo by mělo být především funkční. Nejdůležitějším úkolem je takzvaný odraz obrazu, díky kterému kontrolujeme svou krásu, ale i ladíme nedostatky na pleti a podobně. Kromě této funkce však ozařuje interiér a umí ho také opticky zvětšit. 

Při výběru stojí za zvážení už zmiňovaný trend posledních let, kterým je LED zrcadlo. Je totiž skvěle nasvíceno čili v koupelně vás už nikdy nebude trápit nedostatek světla. Je takovým spojením dva v jednom, kdy je nejen zrcadlem, ale i světlem zároveň. Užitečná věc hlavně pro menší koupelny, případně příliš velké koupelnové prostory.

Jednoduchá zrcadla nestárnou

Pokud kladete důraz především na design a nechcete, aby bylo zrcadlo tím nejvýraznějším prvkem v interiéru, vaši pozornost získají hlavně jednoduchá zrcadla, která se svou jednoduchostí hodí opravdu kamkoliv. Jsou obyčejná, tvořena jednolitou plochou. Obvykle se věší na stěnu, případně se zasazují do zdi nebo obložení. 

Aktuálně existují různá provedení těchto zrcadel. Narazit můžeme na čistá zrcadla, ale také na pískovaná nebo frézovaná.

Zrcadla v rámu do specifických koupelen

Je vaše koupelna zařízená do stylu vintage, retro nebo do skandinávského stylu? Vhodná budou především zrcadla v rámu, která nebývají tolik velká, ovšem velmi výrazná a dominantní. Do mnoha koupelen se víc, než hodí a na první pohled upoutávají pozornost návštěvníka interiéru. 

Pokud se rozhodnete jít cestou zrcadel v rámu, pravděpodobně bude zapotřebí silnější či výraznější osvětlení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Koupelny. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.