Zakázková kovovýroba z Rankova je zárukou kvality

Ve strojírenství patří upnutí nástroje a materiálu mezi základní postupy co nejpřesnější výroby. Jestliže není výrobek dokonale upevněný při opracování ve strojích, jako jsou soustruhy, dlouhotočné automaty, revolverové stroje, brusky či CNC frézky, sotva bude jeho výsledná podoba opravdu přesná. Zde hrají podstatnou roli kleštiny. Jaké existují jejich druhy?

kleštiny

Proč právě kleština?

Na těle kleštiny najdeme podélné drážky. Při upnutí kleštiny se v ní sevře upínané těleso a je díky tomu rovnoměrně fixované. Jako jistá nevýhoda se může zdát menší rozsah upínání. Jestliže je ale vhodně vybrán typ – kleštiny a kleštinové upínače – pak se nedá říci, že by práce nemohla být provedena dokonale. U kleštin je výhodou, že se dají snadno vyměňovat.

Tažené nebo tlačné kleštiny

V přesném strojírenství známe dva typy kleštin:

  • tažné kleštiny – vtahují kužel pouzdra do tělesa
  • tlačné kleštiny – kužel pouzdra vytlačují.

V nabídce společnosti Koran Rankov najdete klasické ocelové kleštiny dle DIN 6343. Jsou určené pro upínání materiálu v automatech nebo revolverových strojích, frézkách i bruskách, a to dokonce i v gumokovovém RFC provedení, které vykazuje tužší upnutí a vyšší upínací sílu. Kromě kleštin v sortimentu společnosti najdete bohaté příslušenství – dorazy a gumičky do kleštin.

O společnosti KORAN

Historie firmy KORAN se začala psát v roce 1992, kdy vznikla malá rodinná společnost, zaměřená na dřevozpracovatelský průmysl a na výrobu součástí pro stavební stroje. Postupně firma zaváděla nové technologie, nakoupila CNC stroje a pustila se do produkce přesných součástí pro obráběcí stroje – zejména se jednalo o kleštinové upínače. Její zakázková kovovýroba nabízí své služby zákazníkům nejen v České republice. Od ledna 2005 je společnost držitelem certifikátu ISO.

KORAN Rankov se nebojí zavádět nové technologie do výroby, s nimiž dosahuje výborných výsledků své práce. Kromě toho je jejím prvořadým cílem kvalitní péče o zákazníky a v hledáčku jejího zájmu jsou také zaměstnanci firmy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.