Hravé zařizování dětského pokoje

Je pravdou, že zařizování dětského pokoje se ujímají rodiče, avšak zohledňují vše, co by se jejich dětem mohlo líbit. Jak se příliš nesplést? Zkuste být hraví, nápadití a zapojte fantazii, protože v dobré náladě vznikají ty nejlepší kombinace. 

dětské deky

Veselé poznávání světa kolem sebe

Pestrost udělá radost všem klukům a holčičkám. Úplně nejmenší děti potřebují vnímat svět kolem sebe a naučit se rozeznávat věci ve svém okolí. Určitě jim pomohou mnohé interaktivní hračky k osvojení tvarů, barev, čísel, písmen a mnohého jiného. K tradičním dárkům patří knihy, které se zaměřují na různé oblasti dětského vývoje, a barevné obrázky jistě napomáhají lepším představám o právě vysvětlovaném pojmu. Jakmile děti trochu povyrostou, umí si vyhrát po svém, když mají k dispozici hry, kde lze zapojit fantazii. Například se jedná o generacemi prověřený dětský koberec silnice. Na kobercích jsou vyobrazena různá města se silnicemi, cestami, domy, zahrádkami a vším, co se dá ve skutečnosti spatřit venku. Stačí přikoupit malá autíčka a jiné dopravní prostředky, aby začalo hraní na zvídavé cestovatele, nebo na navštěvování svých nejbližších kamarádů. Koberce vypadají hodně pestře a dá se po nich normálně chodit, když zrovna neprobíhá čas na prozkoumání nejzajímavějších tras. 

Vytvořte podmínky pro pohodlný spánek

Občas to vypadá, že dcera dnes vůbec neusne, jak řádí a stále si vymýšlí nové úkoly. Stačí však chvilka, aby se vše změnilo, a únava ji dovede až do postele, kde potřebuje najít pohodlí. Položte ji na hebké dětské prostěradlo o správné velikosti a z kvalitního materiálu, aby jemná pokožka nijak netrpěla. Hlavu podložte polštářkem a zabalte ji do dětské deky, kterou miluje, protože na povlečení vidí oblíbené postavičky z pohádek, filmové hrdiny, roztomilá zvířátka, květiny a různé motivy, které zahřejí už od pohledu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.