Plynové infrazářiče do každé domácnosti

infracomfort.sk

Možností, jak vyhřát náš domov, existuje celá řada. U velkých nebo venkovních prostor se však často spousta z nás setkává s problémem malé efektivity a velkých provozních nákladů. Dochází totiž i k vytápění míst, kde teplo vůbec není potřeba. Dá se tedy nějak teplo nasměrovat? Ano, dá. Řešením jsou plynové infrazářiče, které jsou označovány jako energeticky nenáročné.

Infrazářiče fungují na principu sálání. To znamená, že zdroj vysílá elektromagnetické vlnění – infračervené paprsky, které neohřívají přímo vzduch, ale přechází přímo na předměty či osoby. Tím dochází k velkým úsporám zejména v otevřených prostorech – pergoly, zahrady, apod. Teplo tak působí přímo, což je mnohem efektivnější a citelně snižuje náklady na vytápění.

Tip: Dostatek světla vám zajistí i LED svítidla. Více informací se dozvíte na www.ecologic.sk/led-svietidla

Základní druhy plynových infrazářičů

Zařízení je možné rozdělit podle toho, jakým způsobem se v nich spaluje zemní plyn. Jedná se tedy o světlé a tmavé infrazářiče. U světlých je při spalování plynu ohřívána keramická deska, co pak sálá teplo, u tmavých jde o spalování plynu uvnitř ocelové trubice, z níž poté vyzařuje teplo.

Světlý, nebo tmavý infrazářič?

Povrchová teplota světlého zářiče je mezi 800 a 900 °C. Je vcelku malý a vykazuje nevelké emise. Je třeba mít při provozu zajištěno větrání, nejlépe s pomocí ventilátorů. Jeho výkon se pohybuje od 5 až do 40 kW.

Tmavý typ je oproti prvně popisovanému uzavřeným spotřebičem. Povrchová teplota trubice se šplhá k 200 až 500 °C. Ke spalování plynu dochází v hořácích, z nichž jsou také spaliny vedeny dále. Konstrukce tohoto typu je mnohem složitější a celé zařízení je také těžší. Při hoření vzniká více emisí, a tak je nutno odvádět spaliny pryč malými komínky. Celkově je těžší jejich instalace a dosahují výkonu 10 až 70 kW.

Kvalitní zahradní technika ušetří čas i peníze

Plynové infrazářiče se umisťují povětšinou na strop, a tak ani nepřekáží v prostoru. I když se dříve užívaly spíše v průmyslových halách a komerčních prostorách, v dnešní době nachází využití i v domech či bytech zejména na terasách nebo zimních zahradách. Tyto infrazářiče spalují zemní plyn, a proto je nutné mít přípojku na zemní plyn. Vyplatí se tak zejména i větších instalací. Více se dozvíte na infracomfort.sk/index.php/sk/plynove-infraiarie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům, Zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.