Klimatizace umí víc než jen chladit

Většina z nás má klimatizaci spojenou s letním obdobím, coby kvalitního pomocníka v horkých letních dnech. To bychom klimatizacím hodně křivdili. Umí toho totiž podstatně více než ochlazovat vzduch a ocenit je můžeme i během zimy.

klimatizace

Že by vás ani nenapadlo pořizovat klimatizaci v zimě? Proč čekat do léta, když vám kvalitní klimatizace může posloužit už teď? Samozřejmě záleží na typu přístroje, protože co dokáže jedna, neumí jiná. Platí pravidlo, že pokud sáhnete po kvalitě, můžete získat více než jen zdroj studeného vzduchu. Některé klimatizace totiž umí posloužit současně jako čistička vzduchu nebo topení. Využijete je tedy prakticky a především celoročně.

Filtry pro zdraví

Za čistší vzduch, jejž dýcháme, vděčíme speciálním filtrům uvnitř klimatizace. Ty jsou schopné odstranit jak částice prachu, tak jiné nečistoty. Například klimatizace Panasonic s patentovaným filtrem Nanoe™ X umí ze vzduchu odfiltrovat nepříjemné pachy a současně brání tvorbě alergenů, jako jsou bakterie a viry. Vše má samozřejmě vliv na kvalitu zdraví i spánku.

Řada klimatizací dnes již nabízí možnost vytápění místností. Většinou k tomu využívají tepelné čerpadlo, což je velmi ekologická alternativa vytápění. Tato forma vytápění je rychlá, a navíc patří mezi ty levnější, což jistě ocení každý. Pokud hledáte skutečné Hi-Tech přístroje a dáváte přednost nejmodernějším spotřebičům obecně, měli byste sáhnout po značce, která je mezi klimatizacemi velmi uznávaná právě pro své provedení. Jedná se ve většině případů o tzv. chytré klimatizace mající schopnost detekovat teplotní rozdíly různých povrchů, jako podlaha a stěny, a na základě toho teplotu chytře rozložit. Na mysli máme klimatizace Daikin. Podívejte se na jejich specifikaci a jistě nám dáte za pravdu.

Tichý provoz je zárukou spokojenosti

Bojíte se hluku? Zbytečně. Dnešní klimatizace už nejsou jako dřív. Pokud si tedy pod klimatizací představujete velké hlučící monstrum, jste na omylu. Novodobé provedení nahrává jak úspoře prostoru, tak neslyšnému chodu. Například klimatizace Samsung nabízejí extra tiché provedení „Wind-Free“, které do místnosti nefouká vzduch, což ohromí každého, kdo hledá extra tichý přístroj i každého, kdo nemá rád pocit „průvanu“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.