Moderní dům s inteligentními technologiemi

Právě nyní prožíváte dobu, kdy se zařízení ve vašem domě přestávají chovat jako pouhé věci, ale stanou se vaším skvělým parťákem pro život. Skutečně! Domácnost lze udržovat pod kontrolou i bez vaší neustálé přítomnosti, protože vám k tomu pomohou mnohé inteligentní technologie.

inteligentní domácnost

Chytře na bezpečí a pohodlí v domě

Zařiďte si svou inteligentní domácnost, kdy věci budou vědět, co dělat, abyste se cítili mnohem bezpečněji, odpočatě a ušetřili spoustu času na své záliby. Stačí vejít do domu, aby se samo rozsvítilo světlo. Odpadne vám hledání vypínačů. Navíc se vrátíte do teplého, případně klimatizovaného bytu, protože si nastavíte čas, kdy se spustí fungování topení nebo klimatizace. Vadí vám přílišné denní světlo během práce na počítači? Na dálku stáhněte rolety, či naopak vytáhnete žaluzie. Zrovna tak můžete ovládat nejrůznější spotřebiče, kontrolovat jejich spotřebu, zabezpečit si dům pomocí senzorů a detektorů. Zahrada už nebude nikdy příliš suchá, jelikož to za vás zvládne chytré zavlažování. Jen si předběžně spočítejte, kolik času a námahy vám dovedou uspořit činnosti, které denně či občas vykonáváte. Proč se jimi zabývat, když si raději zahrajete tenis či posedíte s kamarády u sklenky vína?

Mnohem snadnější běžný život

Usnadnit si bydlení patří ke snům, které si rychle splníte, když se rozhodnete pro bezdrátové technologie a zařízení, které reagují na systém. Dobrým tipem je Fibaro Intercom, který zastupuje již prověřené značky. Jedná se o multifunkční řešení pro každého, kdo si přeje znát, co se odehrává za dveřmi nebo před domem. I přestože se nebudete zrovna zdržovat doma, lze si třeba telefonicky promluvit s návštěvníky díky tomuto zařízení. Automaticky se zaktivuje noční vidění, což umožní si zřetelně prohlédnout postavu člověka, který k vám nečekaně dorazil v pozdních hodinách. A zapomenout lze i na klíče, když si aplikace poradí s odemknutím vašeho domku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.