Na co rozhodně nezapomenout při rekonstrukci kuchyně?

Rozhodli jste se zrekonstruovat vaši kuchyň a nevíte, co před tím zkontrolovat, nebo jak začít? Pak čtete ten správný článek, který vám poradí!

Před tím, než začnete s rekonstrukcí, promyslete si, jestli chcete opravdu rekonstruovat od základů, nebo postačí inovace vaší kuchyně.

Jestliže si zvolíte inovaci kuchyně, pak musíte být se svou současnou kuchyní spokojeni, myslíme tím s rozestavením nábytku, apod. Pokud jste, pak postačí pozměnit barvu kuchyně a další drobné detaily. Při inovaci kuchyně můžete využít samolepek, které dokážou proměnit starý nábytek na úplně nový. Okem jsou tyto samolepky na zeď nerozpoznatelné, a pokud si zvolíte samolepku, která vypadá jako dřevo, pak i nábytek bude vypadat jako dřevo, a ne jako něco umělého. Tím můžete proměnit vaši fádní kuchyň za pár minut v luxusní kousek.

Můžete také vyměnit koberec, nebo vyměnit zničené kusy plavoucí podlahy. Nové vymalování může dát vaší kuchyni úplně nový vzhled, který vám vykouzlí u kuchyně senzační dojem. Při malování můžete také experimentovat. Například můžete nakreslit na zdi různé tvary, nebo zakomponovat do vzhledu kuchyně různé tematické obrazy.

Pokud si zvolíte kompletní předělávku vaší kuchyně, pak se prvně posaďte do vaší staré a napište si na papír, co vám na té staré nevyhovovalo. Pomocí tohoto seznamu pak promyslete, jak dosáhnout vaší totální spokojenosti z nové kuchyně. Můžete se poradit s architektem, nebo s někým, kdo vytváří návrhy vzhledu kuchyní. Také si promyslete, kde budou vaše elektrické přístroje a jaké budou. Pokud například chcete do kuchyně myčku, pak musíte mít poblíž, kde bude vaše nová myčka, zásuvku, ale také napouštění a odtok vody. Tyto detaily jsou velmi důležité a řešte je úplně na začátku, jinak by se mohlo stát, že budete nuceni celou vaši novou malbu kuchyně, nebo její vykachlíkování zničit předělávkami.

Řiďte se rozměry vaší kuchyně, protože v kuchyni budete trávit hodně času, tak je potřeba mít dostatek prostoru kolem sebe. Je velmi nevhodné překombinovat vaší kuchyň tak, aby se stala neobyvatelnou a neprůchodnou.

Kuchyň nemusí být jen kuchyň!

V dnešní době už nemusíte mít striktně kuchyň oddělenou od zbytku domu. Můžete například pomocí akvária, nebo vybourané příčky spojit vaší kuchyň s jídelnou, obývákem, nebo spíží.

Když už něco dělám, tak pořádně!

Když už se pustíte do rekonstrukce vaší kuchyně, pak používejte kvalitní materiály a spotřebiče. Snažte se co nejméně šetřit, protože opravdu nic moc neušetříte! Když nakoupíte levný kuchyňský nábytek, tak se může lehce stát, že budete muset za dva roky opět rekonstruovat celou vaší kuchyň. Když si spočítáte jen práci, kterou vykonáte při rekonstrukci, tak je tento krok opravdu nevýhodný a nový nábytek se vám prodraží. To platí i o nekvalitních spotřebičích, které mohou vyhořet a zničit veškerou vaší práci.

Pokud chcete opravdu ušetřit, tak zvažte, kdo bude rekonstruovat vaši kuchyň. Můžete si zvolit buď rekonstrukci vlastníma rukama, nebo přizvete kamaráda, který rekonstrukcím rozumí. Jestliže se bojíte rekonstrukce a nevěříte vlastním silám, pak si objednejte firmu, která vám podle přání zdarma vyhotoví návrh vaší nové kuchyně.

Nikdy si při rekonstrukci nezapomeňte přizvat na pomoc elektrikáře, který zkolauduje všechny zásuvky, jestli jsou správně zapojené a jestli nikde nedochází ke zkratu. To samé bychom doporučili udělat s vodou a plynem, pokud budete chtít do své nové kuchyně myčku nádobí, nebo plynový sporák.

Snad zvládnete kuchyň zrekonstruovat tak, abyste byli maximálně spokojeni. Moc vám to přejeme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kuchyně se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.