Jaké vybrat podvodní osvětlení bazénu?

Nejkrásnějším prvkem na vaší zahradě může být zahradní jezírko, květina, keř, ale nebo také bazén. Koupání v bazénu je opravdu senzační, zvláště v letních měsících, ale nic se nevyrovná parádnímu nočnímu koupání. Pro tuto příležitost je vhodné mít nějaké kvalitní osvětlení, které umocní zážitek z noční koupele.

Je v podstatě jedno, jestli máte krytý bazén, nebo bazén otevřený, protože světla jsou vodě odolná. Světla se dělí obecně na dva druhy, a to na světla podvodní a venkovní. Při venkovních světlech můžete mít světla kolem bazénu, nebo nad ním. Je jen na vás kolik světel budete mít kolem bazénu. Tyto světla můžete namontovat snadno samy, ovšem podvodní světla většinou instaluje specializovaná firma. Je to hlavně z důvodu toho, abyste neporušili ochranný plášť bazénu, a tím nedošlo k jeho znehodnocení.

Při výběru podvodních světel se zaměřte na několik faktorů, a to na elektrický příkon, ochranu, napájecí napětí, svítivost v kandelách a počet led diod v žárovkách. Elektrický příkon vám řekne, na kolik vás vyjde financování bazénového osvětlení. Ochrana je důležitá, aby nedošlo ke zkratu světel při vašem pobytu ve vodě. Svítivost vám řekne, jak moc je světlo výkonné a kolik prostoru dokáže pod vodou osvětlit. Počet led diod v žárovkách vám řekne, jak moc velký bude kotouč světla, který osvětluje vodu.

Netradiční bazénové osvětlení

Atraktivní inovací jsou světla, která svítí najednou červeně, bíle, žlutě, nebo modře. Tím docílíte překrásné světelné show. Pokud si zvolíte LED světla, která dokážou najednou svítit pomocí RGB (Red = červená, Green = zelená a Blue = modrá), tak si můžete zvolit i různá prolínání, mezi těmito barvami.

Výrobci také udávají provozní teplotu světel, nebo materiál, ze kterého jsou světla vyrobena. Mezi špičková světla patří ta, která mají sklíčko z temperu. Temperovaná světla se vyznačují dlouhou výdrží a hlavně bytelností. Díky tomu dokážou odolat při hloubkách vysokému tlaku a jsou odolná vůči nárazu.

Nechte svůj bazén hrát všemi barvami a tím docílit jedinečného vzhledu i v noci. Jedná se o jedinečnou podívanou, do které stojí za to investovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.